Makyaj Dünyasına Giriş: Organize İşler!


25 Ağustos 2011 Perşembe

Moralim daha iyi olduğundan beri buraya yazmıyorum, farkındayım! Ama, zaten ben böyle olacağını biliyordum; ve sanırım yazmıştım da.

Bu yüzden, bizim miniğin alanını makyaj bloğuna çevireceğime, bu alanı kullanayım dedim. Maksat, boş vakit değerlensin.

"Çöplük Horozu" diye makyaj bloğu adı olmaz, onu da biliyorum... gel gör ki, yeni bir alan al, isim bul... yok, zor iş. Makyaj/moda dünyasına yeni bir soluk getirir belki diyorum :)

------------------

Dün gece, niyeyse yatıp uyumak yerine, kozmetik çekmecelerimi ve dolaplarımı düzenledim. Bir süredir, arkadaşlarla bir makyaj ve cilt bakımı çılgınlığının içindeyiz. Baba horoz ne zaman gagalayacak beni bilemiyorum; ama, bu yeni oyuncaklarımla uğraşmanın bana çok iyi geldiği kesin. Belki de bunun farkında olduğu için sesini çıkarmıyordur. Herneyse, bir tatlı yoldaşın bulduğu bir blog sayesinde evdeki IKEA saklama kaplarımı kullanarak sağa sola saçılmış, birbirinin üstüne yığılmış malzemelerimi düzenlemeye karar verdim!

IKEA saklama kaplarına rujlarımı (mavi kutu), farlarımı (yeşil kutu) ve pudra-allıklarımı koydum (beyaz kutu).Bu üç kutu makyaj çekmeceme sığmadı, bir de üstüne Estee Lauder'in makyaj seti (yılan derisi gibi olan), Flormar'ın kocaman bronz pudrası, bir de Claire's in makyaj seti olunca, rujları başka yere alayım dedim (miniği öpüp durduğum için ruj süremiyorum zaten doğru düzgün). Far ve pudra/allık kutusuyla makyaj setlerini çekmeceye yerleştirdim.


Hazır makyaj çekmeceme el atmışken, tokalarımı da düzenleyeyim dedim... Shot bardakları tel tokaları saklamak için çok pratik oluyormuş!


Rujlar ortada kalınca makyaj ve kozmetik dolabıma koymaya karar verdim, öyle olunca o dolabı da düzenlemem gerekti. Rafların uzunluklarını değiştirdim, kullanmadığım malzemeleri ayıkladım, bir kısmını attım yine... 


Fırçalarım, rimeller, göz kalemleri, göz altı kapatıcım, cilt bakım ürünlerim, saç şekillendiriciler vb. zaten düzenli sayılır; her ne kadar aynadan yansıdığı için karman çorman görünse de, onlarla ilgili bir düzenleme yapmadım. Belki sonra, bir kısmı "kullanılmayan malzemeler" dolaplarına kaldırılabilir.


 Kullanılmayan ama bir gün işe yarayabilecek bakım ürünlerini dolabın alt kısmına depoladım. Kullanılmayan ama bir gün işe yarayabilecek makyaj malzemelerini de, bir kozmetik çantam var, profesyonel görünümlü bir şey, onda saklıyordum hali hazırda... Bu sefer ortadan kaldırdıklarımı da yine içine koydum ve şofbenle kurutma makinesinin arasındaki dolabımıza yerleştirdim. Gayet derli toplu oldu.

Banyom artık, dolaplarım kapalıyken de, açıkken de gaayet hoş duruyor :)Bu düzenleme işi dinamik olacaktır muhtemelen; daha akıllıca ve uygulanabilir çözümler bulduğumda yine paylaşırım.

Sırada, son zamanlarda beni çok mutlu eden iki yeni makyaj malzemesi var... Görüşmek üzere :D1 yorum

  1. Düzen harika görünüyo..
    Bende dün düzenlemiştim Ve gerçekten yazındada bahsettiğin gibi iyi geliyo
    bendede birsürü kullanılmayan ama bigün işe yarar diye stok çekmeceme koyduğum ürünler var çok iyi anlıyorum senii :)

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.