Mini Mini Kozmetikler...


17 Ekim 2011 Pazartesi

Benim çok sevgili bir börülcem var; Fransa'da yaşıyor(du). Türkiye'ye her geldiğinde, bana irili ufaklı bir sürü hediye getirir sağolsun :) Bu sefer, kozmetiğe düştüğümü hissetmiş, alttaki mini mini kozmetikleri getirmiş. Çok eğlendim hepsini açarken ve denerken. Ve hatta, bittiğinde tam boylarını alacaklarımı da belirledim!

Büyütmek için fotoğrafa tıklayın...

H&M'in kozmetik bölümü -bildiğim kadarıyla- henüz Türkiye'de yok. Olduğu zaman, dadanacağım yerlerden biri olacak, orası kesinleşti! Şu manikür setinin güzelliğine bakar mısınız? Minik tül bir çanta içinde tırnak temizleme fırçası, tırnak eti iticisi (kozmetik blogun olsun, terminoloji bilme, rezalet :D), dörtlü sünger törpü ve bir tane de kağıt törpü var. Kırmızı-beyaz renklerde... Hemen dün gece tırnaklarımı şımarttım bu setle! Sonra da Flormar Supermatte M107'imi sürdüm. Muhteşem durdu!

H&M'den devam edeyim; Lip Gloss Rose Toffee! Tadı, kokusu, dokusu muhteşem! (alt sırada, ortada... dudakta uygulanmışı da hemen yanında). Renk, tam dudak rengi! "Nude" parlatıcı... ne zamandır bu rengi arıyordum, ışıl ışıl olanı hediye geldi!! Herhangi bir rujun üstünde de çok güzel duracağını düşünüyorum... Oldukça da kalıcı, yemek yedikten sonra çıkıyor haliyle ama sıvılara, öpücüklere dayanıklı :)

Diğer ürünler Yves Rocher'den. Bu markadan babam sayesinde haberdar olmuştum -evet, çok bakımlıdır! Çok da sevdiğim, fiyatları kalitesine göre çok uygun olan, içerikleri çoğunlukla bitkisel bir ürün yelpazesi var. Rimelleri her zaman başarılıdır. Börülcemin hediye setinden çıkan iki minik rimeli de öyle.

Birincisi, Lash Plumping Mascara 01 Noir (pembe ambalajlı). Gerçekten hacimli, uzun, vurgulu kirpikler çıkarıyor ortaya! Ba-yıl-dım! Bitince kesinlikle büyük boyu alınacak...

Diğeri, Extra-Volume Mascara 01 Noir (siyah ambalajlı). Bu da gayet uzun ve etkili kirpkiler yaratıyor; ama, etkisi bence diğeri gibi değil. Şöyle ifade edeyim; bu rimel gündüz için, yukarıdaki gece!

Yves Rocher Couleurs Nature Plumping Sheer Gloss 01 Framboise, benim hayatta almaya cesaret edemeyeceğim renkte bir parlatıcı. Pespembe. Ama dudakta muhteşem bir renk bırakıyor (sol üstte)! Üstelik, aldığım pek çok parlatıcı rujun aksine, dudaklarımı da hiç kurutmadı, kalıcılığı da oldukça başarılı! Muhtemelen, bitince bunun da tam boyunu almak için Yves Rocher'nin yolunu tutarım...

Son ürünse, Yves Rocher Phyto Activ Anti-Aging şampuan. Boyalı saçlar için. Kokusu çok güzel; saçlarıma yeniden gölge yaptırdığımda bunu kullanmaya başlayacağım. Şimdi ziyan etmeyeyim... ama kokusu o kadar güzel ki, dayanamayabilirim!!!

Börülceme bu güzel hediyeleri için teşekkür ediyor, kocaman öpüyorum!!!
1 yorum

  1. Bu blogu oluşturmandan duyduğum estetik memnuniyeti tekrar belirtmek isterim Paşak :))

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.