Nadide


20 Ekim 2011 Perşembe

Bu yüzük bana babaannemden yadigar...

Çok süslüydü babaannem. Göğsünden broşu, parmağından yüzüğü eksik olmazdı. Küçükken, gözüm hep bu yüzükteydi. Bayılırdım ona. Kıyafetlerle renk değiştirişine, kocaman oluşuna, ihtişamına... Ametist aşkımı başlatan obje olabilir mi diye düşünüyorum hatta!

Babaannem bize veda ettikten sonra uzun yıllar göremedim o yüzüğü, meğer yengemdeymiş. Geçen sen çıkarıp verdi bana "babaannen sana vasiyet etmişti bunu; ama kısmet bu güneymiş" diye. Nasıl sevindim; 10 yaşındaymışım, ulaşcağım aklımın ucundan geçmeyen bir şeye sahip olmuşum gibi sevindim!

O günden beri, bu ametist taşlı yüzüğü gece, gündüz, abiye kıyafetlerle, spor kıyafetlerle, aklıma ne zaman eserse takıyorum! Bana mutluluk veriyor, enerji veriyor, babaannemi hatırlatıyor...

Oje: Golden Rose No. 186; Açık gri klasik hırka -Batik, beyaz t-shirt -Smart Set, siyah stretch kot pantolon -Colins, kısa topuklu uzun siyah çizme -Kemal Tanca, koyu pembe-siyah renkte poşu ve siyah boncuklu daire şeklinde iri gümüş küpelerle birlikte kombinlenmiştir.
2 yorum

  1. Çok beğendim:) ben de sizi kendi bloğuma beklerim:)
    www.LensMarket.Com

    YanıtlaSil
  2. Çok güzelmiş. Kimbilir ne anılar, ne tanıklıklar saklıdır içinde.

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.