Amadea'dan Gelenler... / L'Arc-en-ciel

Amadea'dan Gelenler...


25 Kasım 2011 Cuma

Aslında Amadea'dan gelen ürünleri yazmak için önümüzdeki haftayı bekleyecektim; ama, bence gerek yok. İşte başlıyoruz...

NOT: Bu sitede hep Alman markaları görüyorum. Nedense Alman yapımı ürünler bana hep çok güvenilir gelmiştir. Bu ırkın öyle bir imajı var, değil mi? :)


Ürün tanıtımında:

İçeriğindeki makademia yağı ve vanilya özüyle cildi yumuşatır ve dayanıklılığını arttırır. Yağlılık hissi bırakmadan hızlıca emilir. Sonuç olarak cildiniz kadifemsi bir yumuşaklığa kavuşur.
yazıyor. İddialarında haklılar. Bir şeyi eklemeyi uınutmuşlar: muhteşem koktuğunu!! Benim çok koku alamayan burnum bile bu kremin kokusuna bayıldı... Gerçekten, yağlılık hissi bırakmıyor; ki, benim el kreminde en önemli kıstaslarımdan biridir (aslında, tüm nemlendiricilerde). Bunun ötesinde, bu kreme "Dove testimi" uyguladım. Yani, gece yatarken sürdüm ve gün boyu yenilemedim.


Sonuç: ellerim yumuşacık kaldı (Ankara ayazına rağmen). Orijinal boyu 100 mL ve fiyatı da hem ürünün kalitesine hem de gramajına göre uygun. Üstelik de, şu an indirimde! Almak isterseniz, ürünün adına tıklamanız yeterli...


Ürün tanıtımında:

Shea yağı,yüksek kaliteli bal mumu,E vitamini ve panthenolla dudaklarınıza yoğun bakım yapar. 20 faktör güneş koruması ile dudaklarınızı güneşten korur.
yazıyor. Gerçekten güzel, dudakları yumuşatan bir krem. Yalnız, ben bu ambalajdan; ya da, aplikatörden hoşlanmıyorum ne yazık ki... stick şeklindeki dudak koruyucuları daha çok seviyorum; daha az yağlı bir his bırakıyor. Kremin ucu bu şekilde olduğunda, krem hep fazla geliyor ve dudaklarım yapış yapış oluyormuş gibi hissediyorum.


Bu kozmetik unsuru bir yana bırakırsak, krem vaadettiğini yerine getiriyor; ama, ben daha iyi olmasını beklerdim. Geceleri ağzından nefes almak zorunda olan bir insan olarak, hala mucize dudak bakım ürünümü arıyorum...


Ürün tanıtımında:

Meyveli vücut spreyi içeriğindeki çeşitli vitamin ve minerallerle cildinizi yeniler ve çekici bir koku bırakır.
yazıyor. Bu da eksik: "sizi yenilesi kılar" gibi bir şey de yazmalılarmış :) O kadar tatlı bir kokusu var ki, gerçekten şişeyi kafama dikmek istiyorum her seferinde. Aslında, Victoria Secret'ın yaptığı gibi, bu meyveli vücut bakım ürünlerini "yenilebilir" yapmalı Fruttini :) Kokusu kalıcı, vücutta 5-6 saat kalıyor (gerçi ben aynı seriden duş jeli ve vücut losyonu üzerine sıktım, çilek reçeli gibi ortada dolaştım ama... civciv bile bir kokladı yanından geçerken).


Spreyi sıktığım oda, sabah uyandığımda da çilek çilek kokuyordu. Ama böyle iç bayan türden değil, hafif hafif, taze taze... Orijinal boyu 125 mL, fiyatı da makul. Bence bu serinin vücut spreylerine bir şans verin.

NOT-2: Bu ürünler Amadea tarafından temin edilmiştir. Yazdığım yorumların hepsi kendi kişisel fikrimdir. Bu bir basın bülteni değildir.


Aslında bu seri, oje çıkarıcı aldığım zaman gelen deneme ürünlerinden; ama, burada da bahsetmek istedim. Serinin el kremi, el sabunu, vücut kremi (body butter), vücut losyonu (sütü) ve duş jeli var. Ben duş jelini ve vücut sütünü denedim. Kokusuna bayıldığım gibi (zeytin kokuyor, ben severim), vücut sütünün dokusu, sürülüşü de harika. Yağsız bir his bırakıyor; ki, dediğim gibi, nemlendiricilerde önem verdiğim şeylerden biri. Cildi yumuşacık yapıyor. Açıkçası, Aldo Vandini'nin duş jellerinin cildi yumuşatmasıyla ilgili bir yorum yapamayacağım. Bana yeterli gelmedi. Ama, vücut losyonları/kremleri/sütleri ve el kremleri bir harika! Üstelik, bu serinin el kremi de yine şu an indirimde...


Fruttini ve Aldo Vandini'den deneyeceğim hala pek çok ürün var. Denedikçe yazacağım; çünkü, uygun fiyatlı ama/ve kaliteli ürünleri seviyorum!Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.