Avon Dörtlü Farlar / L'Arc-en-ciel

Avon Dörtlü Farlar


10 Kasım 2011 Perşembe

Bu ara takıntım bu neşeli, renkli far paletleri! Avon, her kataloğunda bir kampanya yaparak bu dörtlü far setlerini oldukça uygun fiyata almamı sağlıyor, sağolsun! En son aldığım ve bayılarak kullandığım üç tanesini buraya yazmak istedim. Çünkü, hem fiyatları uygun, hem renk seçeneği fazla, hem de dokusu ve kalıcılığı oldukça başarılı bu farların. Kremsi bir dokusu var, sedefli, pırıl pırıl farlar. Güzel aydınlatıyor. Yalnızca, renkleri hafif. Yani, palette gördüğünüz renk fırçaya geçmiyor, daha hafif kalıyor. Swatchlarda da fark edersiniz zaten. Yine de, seviyorum bu farlarla makyaj yapmayı...

Ben bu ara pastel ve toprak (earth) tonlara takıldığım için yazıda göreceğiniz farların renkleri de birbirlerine çok benziyor. Ama her birinin ayrı kullanım amacı var benim için :)

İlk far setimiz Fresh Cut Greens (Taze kesilmiş yeşillikler). Aslında, "taze-yeşillik"le ilgisi yok rengin, son derece pastel yeşiller. Her ten renginde çok hoş duracağını düşünüyorum. Soldaki fotoğraf aslında rengi daha güzel yansıtıyor. Nefti yeşil rengiyle gölge de, buğulu göz makyajı da şahane yapılıyor. (NOT: Swatch flaşsız çekildi, rengi güzel verdi bu ışıkla...)


Fresh Cut Greens

İkinci set, Pink Sands. Gerçekten, pembe kum rengi farlar. Yalnızca açık (göz kapağı üstüne -üst sıra, soldaki renk) ve koyu pembeyle (göz kapağının üstüne, gölge olarak -üst sıra, sağdaki renk) de hafif ve taze bir göz makyajı yapmaya da olanak veriyor. Buğday tenlerde harika durduğunu düşünüyorum!


Pink Sands

Ve sonuncu favorim: Island Breeze (Ada esintisi). Aslında, sanki katalogda görünen renkten biraz farklı gibi gelse de, kullandıkça bayıldım bu palete! Renkleri, tam olarak sağdaki gibi. Sedefli toz pembeyi göz kapaklarına, gül kurusunu gölge olarak göz kapağı üstüne sürüyorum. Sedefli beyazı kaş diplerine ve kapatıcı sürdüğüm göz altı bölgesine sürünce çok aydınlık bir göz makyajı ortaya çıkıyor. Sedefli fümeyi de, Avon far fırçasının sünger gibi olan ucuyla kirpik diplerine geçiyorum. Eyeliner gibi. Bol rimelle, aslında göz kalemine bile gerek kalmıyor, çok aydınlık ve her kıyafete uyabilecek bir makyaj ortaya çıkıyor!

Island Breeze

Makyaj tekniği olarak, Avon'un kataloğunda da, Island Breeze ile uyguladığım makyajı öneriyorlar. Bu farlarla bahsedilen tekniği uygularsanız, buğulu bakışlara sahip olmanız işten bile değil!

İyi eğlenceler!Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.