The Body Shop: Shimmer Cubes ve Shimmer Waves / L'Arc-en-ciel

The Body Shop: Shimmer Cubes ve Shimmer Waves


24 Kasım 2011 Perşembe

Hafta bitmeden The Body Shop'ın indiriminden aldığım shimmer cubes far paleti ve shimmer waves bronz allığımı yazmalıyım...

Shimmer cubes (pırıltılı far küpleri), 4 adet birbiriyle uyumlu renkten oluşan bir palet. Ben, mor tonlarındaki küpleri seçtim. Bu farları hem kuru hem de ıslak kullanabiliyorsunuz. Daha önce hiç ıslak far kullanmamıştım. Hata! Öncelikle, çok kalıcı, topaklanma yapmıyor, çok net bir renk veriyor. Kuru hallerindense, eğer gölgeli makyaj yapmayacaksam, ıslak hallerini tercih ediyorum artık :) Makyaj uzmanı olmadığım için, ıslak şekilde kullandığımda palyaço gibi görünmeden nasıl gölge yapabileceğimi çözemedim; belki birileri bir fikir verir?

Bu arada, yazmadan geçemeyeceğim: Avon'un iki uçlu far fırçası bence gerçekten iyi bir fırça. Küt, kalem gibi olan ucu farı göz kapağının diplerine eyeliner gibi yaymak ve buğulu bir göz makyajı elde etmek için ideal.

Aşağıda ıslak ve kuru "swatchlarını" görebilirsiniz. Bu far küplerinin ışıltısı tam dozunda. Gece sahneye çıkacakmışsınız gibi de değil, yalnızca sedefli bir far da değil. Çok memnun kaldım kısacası, üç gündür de severek kullanıyorum.

Far için kuru uygulama... Göz makyajında baz olarak Clinique Airbrush Concealer Fair 01, far olarak shimmer cubes mor, göz kalemi MAC technokahl graphblack ve rimel olarak da Estee Lauder Double Wear mascara in Black kullandım. Kirpik diplerine en koyu renk olan mürdümü ıslak olarak sürdüm.


Islak uygulama... mürdüm rengini biraz fazla ıslatmış olabilirim :) Kesinlikle ıslak uygulamada renkler daha hoş ve makyaj daha kalıcı! Sol tarafta ise Avon far ve allık fırçalarım.

Shimmer Waves hem allık hem de far olarak kullanılabilecek bir ürün. Çok ama çok tatlı bir renk veriyor (bkz. swatchlar). MAC'teki mua (make-up artist) bana "sizin cildiniz sarı alt tonlu. Fazla kaçırırsanız, pembe allık sizi... hmm, nasıl desem, bayağı gösterir" dediğinden beri şeftali/bronz tonu allıklardan başkasına bakamıyorum :) Avon allık fırçamla da tam istediğim miktarda uygulayabiliyorum. MAC powder blush (sıkıştırılmış toz allık) -peaches kadar kalıcı değil, o kadar asil de durmuyor; ama, tam anlamıyla "tatlı-pırıltılı-sağlıklı" bir renk veriyor. Pırıltısı da yine far küplerindeki gibi, tam dozunda!

Kısacası, iyi ki TBS bu indirimi yaptı da benim bu pırıltılı şeker şeylerle tanışma fırsatım oldu! Bir sonraki indirimde aklınızda bulunsun :)1 yorum

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.