Çınarım Boynumda...


4 Aralık 2011 Pazar

Aylar önce canım G. hediye etti bu yaprak kolye ucunu bana, civcivi boynumda taşımam için...

O zamandan beri, bu tatlı şeyi hakedecek kolye kombinasyonunu düşünüp duruyordum. Sonra yine çözümü G. buldu. Dün akşam, işten ayrılmamı kutlamaya giderken, muhtemelen 10 yıldır kapısından içeri girmediğim Karanfil Pasajı'na uğradık ve bu nefis zincirleri gördük. Niyetimiz başka türlü bir şey almaktı; ama, G. bunları görünce "budur" dedi. Benim kafamda bu zincirleri tek bir klipse takmak vardıu. G. geliştirip kısalı uzunlu yapmayı önerdi. Kolye ucunu kısa ve siyah renkli olana taktık. Gümüş renkli zinciri serbest bıraktık.

Aslında ben siyah saten ya da siyah şifon minik bir kurdele ile kombinlemeyi düşünmüştüm; ama, sonra eve gidince, siyah zincirden artan kısmı bu şekilde bağlayıverdim ve pek beğendim... hala kurdeleyi de devreye sokabilirim; ama, bence böyle de çok hoş oldu!

Aslında bu kolye, hem civcivi boynumda taşımama vesile olacak hem de işyerimi katlanılabilir kılan sevgili G.'yi bana hatırlatacak her taktığımda! Teşekkürler fıstık!

Böyle güzel bir aksesuarın bir tek sizde olması için elinizde olması gerekenler: uygun malzemeler, hayal gücü ve yetenekli bir arkadaş :)

Sevgiler!
2 yorum

  1. çok anlamlı bir kolye-güle güle kullanın.

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.