Fragrantica!


26 Aralık 2011 Pazartesi

Baba horozun içinden gelmiş -ve de tesadüfen çok uyguna bulmuş-, cumartesi günü bana ve kendisine ikişer şişe parfüm almış. Kokuları daha önce kullandığım tarzda değil; ama, hoşuma gitti. Notaları nedir, gece mi kullanılmalıdır gündüz mü merak ettim ve araştırmaya giriştim... ve karşıma Fragrantica sitesi çıktı!

14 bine yakına parfümle ilgili bilgi ve 180 binden fazla kullanıcı yorumu bulabileceğiniz harika bir site. Hem son çıkan parfümler hakkında bilgi alabiliyorsunuz, hem de merak ettiğiniz bir parfümü aradığınızda temel notalarını, beğenilip beğenilmediğini, en çok hangi mevsime ve günün hangi saatine yakıştığını görebiliyorsunuz. Tabii ki o parfümle ilgili kullanıcı yorumlarını da okuyabiliyorsunuz. Örneğin, ben yeni parfümlerimden Carolina Herrera 212 VIP'yi arattığımda karşıma şu sayfa çıktı... TIK!

Sayfanın dili İngilizce; ama, Google artık her dili çeviriyor, değil mi? :) 1 yorum

  1. Aaa... Süpermiş bu site. Çok iyi oldu valla. Teşekkürler :)

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.