INGLOT'yu Seviyorum!


8 Aralık 2011 Perşembe

Inglot'dan çok fazla ürününü denememiş olsam da o şeker gibi rengarenk standlarını, güler yüzlü uzmanlarını, renklerini, ürünlerinin kalitesini, klas görünüşünü seviyorum! Daha önce farlarını denemiştim, pigmentasyonu çok güçlü, rengini hakkıyla veren ürünlerdi. Ve metalik koyu gece mavisi farım yere düşüp de parçalandığında yas tutmuş bile olabilirim :) Hala da atmadım farı, büyük çabayla kullanıyorum... sanırım, artık yenisini almalıyım :)

Ojeleriyle de dün tanıştım Inglot'nun. Mat lacivert oje ararken... Buraya bir not düşmeliyim:

Flormar, Pastel vb. markalarda mat lacivert oje bulamayınca, biraz daha üst sınıf markaları denemek için Tekin Acar'a gittim (Kızılay-Bakanlıklar). Görevli bayan (TA'daki personele güzellik uzmanı diyemiyorum, nedenini açıklayacağım) Flormar ve Pastel ojelere şöyle bir baktıktan sonra "burada yok" diyerek beni Dior standına getirdi ve tam istediğim lacivert ojeyi gösterdi. Evet, ojenin rengi harikaydı; ama, daha bir ojeye 55 TL verecek kadar çıldırmamıştım (ya da, o kadar çok para kazanmıyorum henüz, diyeyim). "Evet, renk çok güzel; ama, fiyat beni aşar... başka bir alternatif yok mu?" dememe kalmadan "başka yok" deyip, başkaca da bir isteğim olup olmadığını sormadan döndü arkasını gitti. Ve bu, Tekin Acar'ın yalnızca tek bir mağazasında karşılaştığım bir durum da değil. Son 5-6 aydır karşılaştığım TA personelleri ya ilgisiz, ya bilgisiz (daha beni cilt tipime uygun ürüne yönlendirebilen bir personel görmüş değilim) ya da "çok paranız yoksa sizinle uğraşamam" havasında. Bence TA, kendine ve personeline acilen bir çeki düzen verse ve gerçek makyaj/güzellik uzmanlarıyla çalışsa çok iyi olur!

İşte bu sinirle Tekin Acar'dan çıkmışken, aklıma YKM geldi. Vaktim de olunca, girdim içeri. Zaten vermişler yılbaşı coşkusunu, her yer ışıltılı, pırıltılı, hediye setli... çok şükür ki, kredi kartımın hesap kesim tarihine bir gün vardı da kendimi kaybedemedim :) Nereden oje alabilirim, diye düşünürken de önce Cecile standını gördüm. Cecile'deki bayan da elindeki renkleri bilse iyi olur; zira, lacivert deyince bana metalik bir renk gösterdi. Mat istiyorum deyince de "hepsi burada renklerin" dedi ve ben kendim istediğim laciverti buldum (No. 47)! Fiyatı da Dior'un 50'de biri kadar olunca, hemen attım çantaya!Sonra Inglot'yu gördüm. Ve o dizi dizi, sıra sıra, renk renk ojelerini :) Üstelik, mat lacivert de buldum; ama, hali hazırda uygun fiyatlısını almışken ona elim gitmedi. Ben de, başka renkLERe baktım. Çünkü, 3 oje alana Inglot'nun indirimi vardı ve o kadar seçenek arasında kendimi kaybetmiştim, evet :)

Ne zamandır istediğim mat, pembemsi bej bir renk buldum (Oje 715). Kapatıcılığı nasıldır, diye düşünürken Inglot'nun uzmanı geldi. Hemen bana bir aseton bir de pamuk sağladı, ojeyi tırnağıma uyguladı. Tek katta şahane sonuç! Üstelik, sürüldüğünde anında matlaşıyor ve kuruyor. Bunu da attım sepete... Baktım, kendim karar veremeyeceğim "bu senenin moda renkleri neler, ne önerirsiniz?" dedim. Bana, bu kış için çıkarılan Metalik serisinden şahane bir gri/füme gösterdiler (Metalik Oje Koleksiyonu 963). İki tane almışken üçüncüyü almamak olmazdı. Aslında çok güzel kırmızılar gösterdiler; ama, evdeki 5-6 kırmızı oje nedeniyle alamadım. G. ile arayıp durduğumuz kiremit rengini sordum. Aslında buldum gibi de, ama emin olamadım. Bir de, evet tamam, G.'nin o renkte kıyafeti var da, benim yok ki :) En sonunda, çok tatlı (aslında acı) bir çikolata kahvesinde karar kıldım (Oje 729). Hemen yeri gelmişken, Inglot uzmanlarına teşekkür ediyor, Tekin Acar'daki personelin kendilerini örnek almalırını temenni ediyorum!

İşte bu da, gün ışığında ve tırnakta nasıl durduklarını açıklayan bir görsel... Lacivert de güzel, değil mi?

Şimdi gözüm Essie Bobbing for Baubles'da... bayılıyorum kendisine, tırnakta ne kadar güzel durduğuna baksanıza!Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.