Mutlaka Edinilmeli Listesi No.2: Benefit the POREfessional


21 Aralık 2011 Çarşamba

Haftasonu amaçsızca dolaşırken (civciv anneannedeyken olabiliyor bazen), Sephora'nın önünde buldum kendimi ve içeri giriverdim. Bu mağazanın ışıltısını, ürün çeşidini ve çok da müdahale etmeden benim elli çeşit kozmetik ürününü denememe izin veren personelini seviyorum!

Sephora'nın kendi ürünlerini "elledikten" sonra, Benefit standının önünde durdum. Bu markanın ambalajlarından gözlerimi alamıyorum; ama, fiyatları da beni benden alıyor! Ben standın önünde hayran hayran bakarken, tabii ki güzellik uzmanına yakalandım. Ö.'nün vaktiyle tanımama vesile olduğu, S.'ciğimin bana Amerika'dan hediye getirdiği Benetint'in de bulunduğu indirimli bir kofreden bahsetti. Benetint'i bildiğim için, kofrenin içinde bulunan diğer ürünü bana tanıtmak istediğini söyledi, kabul, dedim.

Benefit POREfessional! Büyük gözenekleri "gözden kaybetmek" için tasarlanmış bir ürün. Gramajı düşük bir ambalajı var; ama, uygulamadan anladığım kadarıyla, uzun süre gidecek şekilde ayarlanmış. Benefit'in sitesinde makyaz bazı, cildi makyaja hazırlayan ürün olareak geçiyor. Balm gibi, jelimsi ve çok çok hafif renkli bir yapısı var. Açıkçası, sürülürken hiçbir şey beklemedim; ama, aynaya bakınca gözlerime inanamadım! Burnumun üzerindeki ve yanaklarımın burun bölgeme yakın kısımlarındaki gözeneklerim yok olmuştu! "Üzeri kapanmıştı" demiyorum, çünkü, hiçbir şey sürmüşüm gibi görünmüyordu. Yalnızca tertemiz, gözeneksiz ve ipek yumuşaklığında bir cilt... o kadar! Üstelik, yüzün heryerine de sürmek gerekmiyor, ton farklılığı yaratmıyor. Yalnızca gözeneklerin iri olduğu bölgelere uygulamak yeterli! Makyaj altına, parmak uçlarıyla gerektiği kadar uygulanıyor. Çok çok hafif bir dokusu var ve her cilt rengine uygun bir rengi...

Bu ürünle birlikte, benim Sephora'da denemediğim/gördüğümü hatırlamadığım; ama, Benefit'in kendi sayfasında bulduğum, çeşitli cilt sorunları için çözüm sunan diğer ürünler de var. Aşağıdaki görsele bir göz atmak isteyebilirsiniz:


- That Gal: Yorgun, mat ciltler için aydınlatıcı makyaj bazı. Işıl ışıl sonuç veren, hafif pembemsi tonda, tek başına ya da nemlendiricinizin içine karıştırarak kullanabileceğiniz bir ürün. Bütün cilt renklerine uygun.

-Dr. Feelgood: Cildindeki parlamadan şikayet edenler için, kadifemsi ve mat sonuç veren bir balm. Makyaj altına değil; makyajın üstüne, bir sünger yardımıyla, parlama olan bölgelere (alın, burun, yanaklar gibi) uygulanıyor. Yine, her cilt rengine uygun bir ürün.

Diğer iki ürünün de vaadettiği herşeyi yaptığına eminim; ancak, benim bütçem the POREfessional'ı -ne kadar istesem de- alıp eve gitmeme yetmedi. Amerika'da yaşasam, hayat çok daha güzel olabilirdi :) Zira, burada 99 TL olan bu ürünün Amazon'daki fiyatı 29 USD.

Adaletin bu mu dünya :) Neyse, Amerika'dan gelecek arkadaşlara selam eder, bavullarında yer açmalarını dilerim ben de!4 yorum

 1. Bu ürünü de alınacaklar listeme ekliyorum.Bilgilendirme için teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Tam bana gerekli bir ürünmüş. Acaba Duty Free'de falan da satılıyor mudur? Amerika'dan getirtmem zor ama yurtdışına gidip gelen birilerine sipariş verebilirim belkim.

  YanıtlaSil
 3. Aslı, galiba Duty Free'de yok bunlar :( Baba horozun bir ara yurtdışına çıkma ihtimali var, ona bir bak diyeceğim ben de :)

  YanıtlaSil
 4. Benefit porefessional´i mutlaka al canim, gelmis gecmis en güzel büyümüs gözenekleri dolduran primer´lerden gercekten : )

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.