Alterra Siyah Liquid Eyeliner (Naturkozmetik)


17 Ocak 2012 Salı

Fıstık hocam T., Almanya'dan aldığı hesaplı ve kaliteli "naturkozmetik/doğal kozmetik" ürünlerinden bahsedince pek özenmiştim. Hatta kendisinden bir sonraki seyahatinde neler sipariş edebileceğimi düşünmeye başlamıştım bile :)

Cuma akşamı Kentpark AVM'de dolanırken Rossman'a bir bakayım, dedim. Rossmann'ın Türkiye'ye getirdiği bazı markalar var, Alterra da bu markalardan biri ve "naturkozmetik" sınıfına giriyor. Çok fazla ürün çeşidi yok. Ya da, dönem dönem geliyor ve bitiyor. Fiyatları çok uygun! Ben bu ziyaretimde göz farlarına ve liquid eyelinerlara takıldım. Aslında, ikili ve üçlü göz farlarına çok içim gitti; ama, istediğim tonlardaki ürün kalmamıştı. Ben de, fiyatının da çok uygun olduğunu görünce (yanılmıyorsam, 8,90 TL idi), ne zamandır almayı düşündüğüm siyah liquid eyelinera yöneldim.


Ve beğendim de! Bir kere, fırçası çok çok ince, çok rahat uygulanıyor. Golden Rose Style Liner gibi, göz kapağının tamamına çizgi çekmek için bir kaç fırçayı tüpe batırmak da gerekmiyor. Çok dramatik bir siyah, şık duruyor. Bütün gün de gözümde kalmayı başardı. Bidoerma makyaj temizleyicisi kullanarak çok da rahat temizlendi! Kısacası, çok hoşuma gitti...

Göz makyajı: MAC Select Moisturecover NC20 concelaer, Avon Pink Sands far paleti, Alterra liquid eyeliner 01 black, Yves Rocher Lash Plumping black mascara 

Fırçası sayesinde, fotoğrafta gördüğünüz kadar ince çekilebiliyor. Tabii, bir kaç kez üst üste uygulayarak kalınlaştırmak da mümkün.

Göz hassas bir bölge, özellikle de eyeliner en hassas bölgelerden birine uygulanıyor. Bu yüzden, doğal kozmetik kullanmak hoşuma gitti. Hem de bu kadar uygun ve başarılı bir alternatifle!

8 yorum

 1. Göz makyajını çok beğendim. eyelineri de çok başarılı uygulamışsın. Keşke ben de bu kadar başarılı olsam :)

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkürler Işık :)

  Aslında, eyelinerın fırçası (resimde de görülebileceği gibi) o kadar ince ki, düzgün sürmek pek sorun olmuyor :)

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. sevgili başak,
  alterra markalı ürünleri denedim, test ettim, onayladım.
  2 ürünü tavsiye ederim :
  - Alterra Augen Make-up entferner, (göz makyaşı temizleyicisi)
  - Alterra Gesichtswasser (yüz temizleme losyonu)
  ürünlerin ikisi de kayısılı. çok hafif, kokuları muhteşem! özellikle 1. ürün, göz makyajı temizleyicisi harika bir ürün! mini seyahat boyları da var, 150 ml. olanları da. tavsiye ederim.
  sevgiler
  gorki

  YanıtlaSil
 4. Görkem, süper oldu bu bilgi. Çünkü bu iki ürüne de bakıp bakıp vazgeçiyordum! Kayısılı ürünlere de sempatim var, cilde çok iyi geliyor.

  Ok o zaman, bir sonraki Rossmann seferinde değerlendireceğim :)

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. Aradım taradım, Rossmann'ın İstanbul'da sadece Üsküdar'da mağazası varmış. Çok terste. Alterra satan bir kozmetik internet sitesi de bulamadım. Başka bir yerlerde satılıyor mu ki?
  (Not: Bu arada senin yüzünden paraları kozmetiğe yatırmama az kaldı. Listeleri yaptım, kartım kesilsin diye bekliyorum.)

  YanıtlaSil
 6. Online satıldığını sanmıyorum Aslı'cım. Bunlar Rossmann'ın kendi markaları, Almanya menşeili.

  Bak, İstanbul için istersen bir de DM diye ara. O da Rossmann tarzı bir market, onun da Alverde'si var mesela "naturkozmetik" olarak :)

  Aman diyeyim, ihtiyacınız olan şeyler için alışveriş yapınız :P

  YanıtlaSil
 7. doğal ve göz çevresi baya aydınlık duruyoR hoş olMuşş...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.