Avene Rich Compensating Cream


17 Ocak 2012 Salı

Çok sevgili Murad nemlendiricimden sonra niyetim Lush'tan Imperialis gündüz kremini almaktı ki, sevgili börülcem bana yılbaşı hediyesi olarak Eau Thermale Avene Rich Compensating Cream'i getirdi. 

Avene'i çok duymuştum; ama, daha önce hiç denememiştim. Güney Fransa'nın Cevenne dağlarından gelen kaynak suyuyla üretiliyor. Ürünler tamamen hipoalerjenik ve hiçbirinde paraben vb. zararlı kimyasal bulunmuyor. En meşhur ürünü Avene Thermal Spring Water. Avene'in çoğu ürününün olduğu gibi, hassas ciltler için yatıştırıcı bir ürün.

Bu yüz kremi de aslında hassas ve kuru ciltler için. Aslında, benim cildim karma cilt tipine giriyor; ancak, Ankara'da kış ve dolayısıyla ayaz başladığından beri yüzümde hafif bir gerilme de hissediyordum. Bu yüzden, henüz Murad nemlendiricim bitmemişken, bir ara verip Avene'i denemek istedim.


Yumuşak dokulu, güzel bir nemlendirici. Ufak miktarı cilde yetiyor ve gün boyunca harika nem sağlıyor. Hafif ve ferah bir kokusu var. Cildi yatıştırdığını da net olarak hissediyorum. Sağ alttaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi, ışıl ışıl bir bitişi de var. Pigmentlerden değil, tamamen nemden! Makyaj altına da iyi gidiyor. Allığı gayet güzel sabitliyor. Kavanozun yanında kutudan bir de spatula çıkıyor. Böylece, ürünün tamamını kullanabilirsiniz. Eğer hassas ve kurumaya meyilli bir cildiniz varsa; ya da, benim gibi ayazdan şikayetçiyseniz, öneririm.

Avene'in değişik cilt sorunları için başka ürünleri de var tabii ki. Ben en çok çeşidi şurada buldum. Aklınızda bulunsun...1 yorum

  1. Avene´inin bir cok ürününü bende seviyorum ♥ : )

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.