Lush Latte Lip Tint


20 Ocak 2012 Cuma

Lush'a gittiğimde almayı düşündüğüm en son şey bir dudak parlatıcısı ya da rujdu... Hele "lip tint" (dudağa rengini hafifçe veren ürün) hiç değildi! 

Mutlu mesut yüz maskemi almış kasaya kadar kazasız belasız varmıştım ki kasanın yanında dizi dizi duran, rengarenk stickleri gördüm... İçimdeki alışveriş canavarı hemen "lip balm mı onlar?" diye sordu. Değilmiş, katı parfümmüş. Evde beni bekleyen, son zamanlarda alınmış 6 adet dolu parfüm şişesi gözümün önünden geçince katı parfümlerden ayrılıp yine kasaya odaklanmıştım ki, o tatlı bayan "lip balmlarımız bunlar" diyerek benden aldığı ortayı yine benim kaleme gol olarak kaydetti!

"En çok sattığımız da bu renk, çok tatlı bakırımsı bir rengi var; hatta benim dudağımda görebilirsiniz" diyerek  mağazaya girdiğimden beri "ne güzel nude gibi duran bir ruju var, markası ne acaba?" diye kendini yiyen beynimin loblarında gizlenmiş alışveriş canavarını ortaya çıkarıverdi yeniden! 


Ama gördünüz işte rengi, şimdi ben bunu almayayım de ne yapayım? Işıltılı, şeftali-bakır arası, sürüldüğünde pudramsı bir yapıya kavuşan ve inanılmaz dayanıklı bir dudak renklendiricisi bu. Kalıcılığı "sabah sür unut" dedirtecek cinsten. Ne yemek yemekle çıkıyor ne de dudakları yemekle! Gerçekten... dün stresli bir gündü, denedim, oradan biliyorum. Pudra etkisinden hoşlanmazsanız, altına lip balm üstüne lip tint de sürebilirsiniz. Kokusu da, aynı adı gibi "latte" kokusu. Kısacası: ba-yıl-dım!


Denemek isteyenler kendilerini Lush'a atsınlar... Sanırım ben bir sonraki gidişimde -yine renklendirici olan- It Started With a Kiss lip balmı deneyeceğim. 

Birisi beni Lush'tan uzak tutabilir mi lütfen? :)2 yorum

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.