Lush Ultra Bland Temizleyici


29 Ocak 2012 Pazar

Lush'un yüz temizleyiciyi bir kaç blogda gördüm ve kendi sitesindeki kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra denemeye karar verdim. Bioderma Sensibio H2O'dan çok memnun olsam da, bazen -çok yoğun ve waterproof  göz makyajı yaptığımda- yetmediğini hissediyordum. 

Lush Ultra Bland krem yapılı bir temizleyici. Yüz ve göz makyajı için kullanılabiliyor. Makyajı temizlemek için, fındık büyüklüğünde ürünü gözlerinizin üzerine hafifçe ovalayarak sürüp, daha sonra da nemli bir pamukla siliyorsunuz. Yüz temizliği için de aynı uygulamayı yapıyorsunuz. Mağazada kullanımını gösterirlerken, kendi tonikleriyle pamuğu nemlendirdiler ve bana da böyle yapmamı tavsiye ettiler. Ancak, tonik almayı düşünmediğimden, evde kendi çözümlerimi denedim.

Yalnızca suyla nemlendirilmiş pamuk çok yeterli çıkarmıyor makyajı sanki... Tamamen doğal içerikli Yves Rocher Wake Up Lotion ile denedim; o da pek işe yaramadı. Daha sonra aklıma Bioderma Sensibio H2O geldi ve bingo! Mükemmel makyaj temizleyici kombinasyonu böylece bulmuş oldum!

Ultra Bland ve Sensibio H20'yu birlikte kullanınca, hem Ultra Bland'ın yağlı hissinden eser kalmıyor, hem de cildi yumuşacık yapıyor. Ultra Bland, H20'nun kurutucu hissini yok ederken, H20 da Ultra Bland'ın temizleme gücünü ikiye katlıyor!

Ultra Bland, Lush markasının diğer ürünleri gibi büyük oranda bitkisel içeriğe sahip; ancak, ne yazık ki paraben içeriyor... Yani, ben Bioderma ve Lush kombinasyonundan memnun kalmış olsam da, yoğun ya da suya dayanıklı makyaj için arayışım sürecek.Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.