MAC Deneyimi + Select Cover Up vs Select Moisturecover


12 Ocak 2012 Perşembe

Geçenlerde bir şikayetimden bahsetmiştim...

Söz verdikleri tarihte beni mağazadan aramayınca, bu şikayetimi Türkiye'deki mağazalardan çözemeyeceğimi anlayıp Amerika'daki MAC Services ile iletişime geçtim. Çok ilgili davranıp bütün e-postalarıma yanıt verdiler. Konuyu onlar mı ilgili mağazanın gündemine getirdi, yoksa konuyu beş gün sonra kendileri mi hatırladılar bilmiyorum; ama, bugün beni aradılar.

Mağazaya gittiğimde güleryüzle karşılandım. Mağaza müdürü bayan sorunumu sabırla dinledi ve daha sonra bana hem Select Cover Up hem de benim isteklerime göre seçeceğimiz bir ikinci concealer ile makyaj yapmayı önerdi. Makyajı yaparken uzun uzun ve son derece ayrıntılı biçimde ürünün nasıl kullanılması ve uygulanması gerektiğini anlattı. Select cover up gibi ürünleri uygularken de göz çevresinin öncelikle iyi bir su bazlı nemlendirici ile nemlendirilmesi gerektiğinden bahsetti. Ayrıca, yorgunluk izlerinin belirgin olduğu göz pınarlarının etrafına daha çok ürün uygulanmasını, şakaklara doğru ürünün azaltılmasını ve iyice yedirilmesini de önerdi. Hangi ürünü daha çok sevdiğimi de sordu. İşin doğrusu, bu kadar doğru uygulanınca Select Cover Up da fena değildi; ama, kendim böyle başarılı uygulayamayacağımı bildiğimden ve diğeri de tam istediğim dokuyu verdiğinden Select Moisturecover'ı tercih ettiğimi söyledim. Ve bana Select Moisturecover NC20'yi hediye ettiler. Üstelik Select Cover Up'ı geri almadan.  

Ben de bu güzel jeste karşılık, annem için bir rimel aldım: Zoom Fast Black Lash. Mağaza müdürü bu seçimde de çok ilgiliydi. Uzun uzun konuşarak annem için en doğru ürünün bu olduğuna karar verdik. (Edit: Annem sabah kullanmış rimeli, çok sevmiş... arayıp teşekkür etti. Onda kaldığım bir gün bizzat deneyip yorumlarımı buraya yazacağım.)

Concealerlara gelirsek...

Select Cover Up, 10 mL'lik tüpte, çok çok az miktarı amaca oldukça iyi hizmet eden bir ürün. Ambalajı ürünü az miktarda almayı da mümkün kılıyor. Ancak, iyi nemlendirilmemiş göz çevresinde ürünü doğru uygulamak ve yaymak çok zor. Hemen katılaşıyor ve yedirmek için uğraşmak gerekiyor. Orta kapatıcılıkta bir ürün. Ama, benim göz altımdaki bütün ince çizgileri birden ortaya çıkardı! Daha yağlı göz çevreleri ya da göz çevresini çok iyi nemlendirebilenler için uygun bir ürün olabilir.Select Moisturecover ise 5 mL'lik "şişede". Kendi fırçasıyla uygulanıyor. Kapatıcılığı Select Cover Up'a göre daha az, ama daha likit ve çok daha kolay uygulanıp yedirilebilen bir ürün. Benim göz altımda çok fazla morluk olmadığı için hafif ürünler daha çok hoşuma gidiyor; bu yüzden de, Select Moisturecover'ı daha çok sevdim. Ambalaj çeşidi olarak Select Cover Up'ı tercih ederim, orası ayrı... (Edit: Bugün ilk defa bir iş gününde kullandım bu kapatıcıyı. Çok rahat uyguladım, gün boyunca pul pul olmadı ve 9 yorucu çalışma saatinin sonunda hala gözümde. Rengi de güzel. Çok kapatıcı bir ürün isteyenler için doğru tercih olmayabilir; ama, benim istediğim kapatıcılık için yeterli. Makeup Alley'deki yorumlar da genel olarak başarılı bulunduğu yönünde... Hatta, bir yorumcu (coco792) YSL'nin Touche Eclat'sına en iyi uygun fiyatlı alternatif olduğunu bile yazmış! YSL Touche Eclat'yı 15 sene önce kullanmıştım, gerçekten çok muhteşem bir ürün. Ama, MAC'le kıyaslanır mı, emin olamadım :) Yine de iyi yorumları okumak güzel!) 


Umarım seçimimden bu sefer memnun kalırım :)

Böylelikle MAC Cosmetics, gerçekten büyük ve müşteriye önem veren bir firma olduğunu kanıtlamış ve beni de güzel ürünlerini almaktan mahrum etmemiş oldu! Umarım bu tavırları devam eder...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.