Penti Çoraplarım


11 Ocak 2012 Çarşamba

Penti uzun yıllardır Türkiye'de çorap modasını belirleyen markalardan biri. Hepimizin ezbere bildiği bir marka. Her sezon çıkardığı çoraplardan mutlaka almışımdır. Yalnız, son yıllarda çorapların çok çabuk kaçmasıyla ilgili sorun yaşamaya başlamıştım.

Giydiğim çorapların inceliği ve kucağımda taşıdığım hareketli civciv faktörleri birleşince, bunun normal olduğunu düşündüm; ama, yine de aldığım bir çorabı en fazla bir kez giymek canımı sıkıyordu. Geçen aylarda aldığım Micro 40 DEN çoraplar da ikinci giyişimde ağlarından yırtılınca Penti'nin müşteri hizmetlerine bir e-posta gönderdim. Sağolsunlar, konuyla ilgilendiler ve çorapları mağazaya götürmemi istediler. Her ne kadar mağazada bir miktar sorun yaşamış olsam da, yine müşteri hizmetleri hem e-posta yoluyla hem de Twitter aracılığıyla konuyu takip etti ve haftasonu beni "çoraplarımı istediğim ürünle değiştirebileceğimi" söylemek üzere aradılar.

Bugün hem çorap değiştirmek hem de bir kaç çift çorap almak için Kentpark AVM Penti'ye gittim. İşte sonuç:


Öncelikle çok kullandığım siyah ve bu sezon favori rengim olan kum (dark sand) micro 40 DEN çoraplarımı diğerleriyle değiştirmek üzere aldım. Taşlı antrasit çoraplarda ne zamandır gözüm vardı. Sanırım yarın bu çorapları giymek için kendime kıyafet yaratacağım! 15 DEN petitcarre'li vanilya ve siyah çorapları ise görür görmez sevdim. Hatta eve gelip de paketinden çıkarınca, tahmin ettiğimden daha kalın olmaları çok hoşuma gitti! Giymek için sabırsızlanıyorum...Ve Penti'de en çok sevdiğim şeylerden biri, paketlerinden "stil önerileri" çıkıyor olması. Çeşitli çoraplarla kombinleyeceğiniz kıyfate tarzlarını kartlara basıp paketlere yerleştiriyorlar. Çok iyi fikir! Ne yalan söyleyeyim, ben yararlanıyorum :)


Benim bu ayki Pentiler'im bunlardı, sizin Pentiler'iniz hangileri? :)2 yorum

 1. seninle çorap alışverişine gitmek istiyorum....

  pentiye girip, corap bulamayan kişilik olarak yardıma ihtiyacım var:)

  YanıtlaSil
 2. penTi ÇorapTa 1 numaRa bıncE
  hemde ucuzlar
  kızılaydakı koray maĞzasında okadar guzellerı varkı anlatılmaz çeşit çeşiT loya dada iç çamaşırları harikA gecelikler olsun çoraplaR olsun uygn fıyattalAr...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.