Rival de Loop: Base Coat & Top Coat


19 Ocak 2012 Perşembe

Rossmann'ı çok seviyorum. Çok hesaplı ve kaliteli Alman markalarını bulabildiğim yegane market. 

Daha önce de Rival de Loop markasından bahsetmiştim. Çok ürününü kullanmadım; ama, ojeleri güzel ve tırnak bakım ürünleri fena değil. Bu sefer de standa göz gezdirirken "ridge filler/tırnak yüzeyini düzgünleştirici" base coat ve bir de top coat buldum. İkisinin de fiyatı oldukça uygun olunca (3,99 TL) denemek üzere aldım.


Aslında, renginden de dolayı, base coat biraz Butter London nail foundation'a benzer mi diye ümitlenmiştim; ama, benzemiyor tabii (hoş, Butter London'ı da denemediğimden, tam olarak benzeyip benzemediğini söylemem de doğru olmaz; tam olarak beklediğim gibi değil, diyeyim). Ama oje için bazsız tırnak yüzeyinden daha mat ve daha uygun bir ortam yaratıyor. Sürdüğüm zaman tırnağa kazandırdığı dokuyu sevdim. Ayrıca, içindeki magnezyum ve çinko ile tırnağı da besliyor-muş. Bu açıdan fark olacak mı, göreceğiz; ama, ilk katı zor sürülen ojelerimin daha kolay sürülmesini sağladı. Bu konuda bir base coat olarak başarılı.


Top coat, şeffaf ve parlak görünüm sağlıyor. Pazar gecesi sürdüğüm Pastel No.13 ojem hala tırnağımda (bugün çarşamba) ve normalde tırnak uçlarının yarısı gitmiş olacakken belli belirsiz bir renk kaybı var. Hızlı kurutma özelliği pek yok. Ama, benim asıl kullanım amacım olan ojeyi parlak gösterme ve renk kaybını önleme konusunda başarılı.


Base ve top coat için uygun fiyatlı bir alternatif arayanlara duyurulur!6 yorum

 1. sevgili başak,
  dün akşam karda kışta gelip bana şampuanı verdiğin için çok teşekkür ederim! dün ilk defa kullandım, fark olmadı. bakalım 2.-3. kullanımlardan sonra ne olacak? thank you!!
  not. kuruyan ve çatlayan aşırı kuru ellerim için önerin? şimdiye kadar kullandığım en başarılı ek kremi body shop tan hemd yazan tüp içindeki krem. onun da kokusu kötü.
  sevgiler
  gorki

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim Görkem'cim, çok yakınmışız, ne yolumu değiştirmem gerekti ne de uzattım :)

  Ellerim için ben bu sene:
  1- Dove Intensive Cream for extra dry hands
  2- Aldo Vandini Macademia Fındığı&Vanilya El Kremi (www.amadea.com.tr ya da Douglas'tan bulabilirsin)
  Kullandımç her ikisi de çok iyi kremler bence, ama ellerim çatlamış olsaydı onarma noktasında ne kadar işe yararlardı bilmiyorum.

  3- Bunu Ayşenur Yazıcı'dan öğrendim ama kendim kullanmadım :) http://www.aysenuryazici.com/guzellik-258-kullandigim-cilt-bakim-urunleri.aspx
  Ceradolin Krem: https://www.eczanem.com.tr/Dermadolin_Ceradolin_Nemlendirici_Krem_Parfumsuz_40_ml-urun1170.html

  Aklında bulunsun :)

  YanıtlaSil
 3. @ gezicini: ankarada yaşarken kuruyan ellerim icin avon'un gliserinli bir el kremini kullanirdim. genelde promosyonlu oluyor(bu ayki katalogda promosyon yok:::( sayfa 92, ürün kodu: 23624)... Aklinizda bulunsun

  YanıtlaSil
 4. Yaso bakım işini iyi bilir Görkem'cim, dikkate almakta yarar var :)

  YanıtlaSil
 5. ikinize de çok teşekkürler. değerlendireceğim.
  sevgiler
  gorki

  YanıtlaSil
 6. Görkem, el kremini alıp almadığını bilmiyorum; ama, bir kez daha ve ısrarla Aldo Vandini diyorum...

  Geçen hafta annemlerdeyken bu kremimi götürmemiştim ve ellerim resmen çatlak çatlak olmuştu. 2 günde toparladı! Üstelik yalnızca sabah ve akşam sürdüm! Şiddetle öneririm :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.