Şikayetim Var #1 / L'Arc-en-ciel

Şikayetim Var #1


6 Ocak 2012 Cuma

Hep alışverişi övecek ve teşvik edecek değiliz... Bence bir blogun sorumlulukları arasında, doğru yönlendirme de olmalı. 

Bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum:

30 Aralık'ta Kentpark AVM M.A.C. mağazasından bir göz altı kapatıcısı aldım. Ben ürünleri MAC'ten genelde şöyle alırım: Mağazaya girerim ve "bir fondöten/pudra/allık/vb almak istiyorum, ne önerirsiniz?" derim. Mua (make up artist -makyaj uzmanı) da bana ürünü gösterir, uygular ve genelde memnun kalıp alır çıkarım.

Bu sefer de öyle yapmıştım. Yalnızca vaktim çok az olduğu için (AVM'nin kapanmasına 20 dk. vardı) hızlıca bir göz altı kapatıcısı gösterildi (Select Cover Up), uygulandı, ok, deyip alıp çıktım. Ama, ertesi gün uygulamaya kalktım, yok, ne fırçayla ne de parmakla dağılmıyor... bir de, göz altımdaki çizgileri acayip ortaya çıkardı. Şaşırdım.

Pazartesi işe geldiğimde, bloglarda bir araştırma yaptım ve pek çok kişinin de aynı şeyden şikayetçi olduğunu gördüm. Daha önce Kanada'dayken, çok rahatlıkla ürün değişimi yapabildiğim için, aldığım mağazaya geri götürmeye karar verdim...

Tabii, MAC her ne kadar büyük Amerikan markası olsa da, işler Kanada ya da Amerika'daki gibi olmuyormuş Türkiye'de, sayın çöplükseverler! Tamamen mağazayı koruma adına koydukları kural şu (mağaza zarar etmek istemiyormuş): 

Mağazadan aldığınız bir ürünü, ambalajını açmamış dahi olsanız, mağaza kapısından çıktığınız anda değiştirme hakkını kaybetmiş oluyorsunuz!!!

Dolayısıyla, benim değiştirme talebimi reddettiler. Israrlı olunca, mağaza müdürüyle yarın görüşüp bana haber vereceklerini söylediler. 

Şimdi haber bekliyorum mağazadan. Ama tavır ve anlayış hiç hoşuma gitmedi! M.A.C. gibi büyük bir markanın müşteri kaybetme kaygısı yoktur muhakkak; ama, bence Türkiye'deki franchise'lar da kalitelerini markanın adına uygun hale getirmeliler. Sonuçta ben, işini iyi bilen ve bana doğru şeyi önerebilen uzmanları olduğu için özellikle bu markayı tercih ediyorsam, onlar da bana işini düzgün yapan, velev ki yapamadı, hatasını telafi edebilen uzmanlar sunabilmeliler!

Sizin de aklınızda olsun, iki kere düşünmeden M.A.C'ten ürün almayın!

Edit: Sonuç ne oldu, diye merak edenler için: TIK TIK! Yine de, KentPark MAC bende yasaklı artık...5 yorum

 1. ben oradan ürün almıyorum zaten. Boyner veya Sephora tercih ediyorum. Kanada'da kaldı o iade makyaj ürünleri. ne kötü.
  sevgiler
  gorki

  YanıtlaSil
 2. Bu burnu havada tavırlarını değiştirmezlerse ben de ürün almayacağım artık...

  3 kuruş daha fazla verip adam gibi muamele gördüğüm yerden alirim, daha iyi...

  YanıtlaSil
 3. go Basak! Arkandayim! :)

  YanıtlaSil
 4. sonucu merak ettim.ne oldu?ürünü aldılar mı?
  emel

  YanıtlaSil
 5. Geri almadılar; ama ücretsiz yeni ürün verdiler Emel Hanımı. Aşağıdaki linkte yazmıştım; bu yazıya da link versem iyi olacak :)

  http://surdarcenciel.blogspot.com/2012/01/mac-deneyimi-select-cover-up-vs-select.html

  Mkayaj kursu yazısına yaptığınız yorumdaki güzel sözleriniz için de teşekkür ederim, sevgiler!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.