VOGUE Türkiye Ocak 2012


4 Ocak 2012 Çarşamba

Geçen pazartesi iş için Ankara'dan İstanbul'a gidip gelmem gerekti. Dönüşte kendimi ödüllendirip bir Vogue aldım. Ve içindeki bazı yazıları ve resimleri sizinle paylaşmak istedim.

NOT: Tüm yazılar ve fotoğraflar Vogue Türkiye Ocak 2012'ye aittir.

Önce dikkatimi Fashion Foie Gras'nın yazarı Emily Johnston'ın blog yazarları için tasarladığı çanta çekti (alttaki resimde, sol üst)! Gerçekten, böyle bir çanta çok muhteşem olmaz mıydı? Hem şık hem de fonksiyonel. O fotoğraf makinesi gözü beni benden aldı zaten!Daha sonra da, "ofiste yeni makyaj trendleri" konusuna takılıp kaldım. Çünkü, bu yeni işe başladığımdan beri, "doğru miktarda makyaj" yapıp yapmadığımdan pek emin değilim :) Neyse, özetlemek gerekirse diyor ki uzmanlar:

1- En önemlisi ten makyajı. Ten makyajında hem cilt tonunu düzenlemek hem de gözeneklerin görünümünü azaltmak amaçlanmalı. Fondöten kullanılmasa bile mutlaka makyaj altı bazı kullanılmalı (sağ üstteki fotoğraf). Tenin kendi tonuna yakın seçilen aydınlatıcılar ve kapatıcılar da, yorgunluk izlerini gizleyeceği için, ofis makyajının vazgeçilmezleri arasında!
2- Göz makyajında artık "güneşin doğuşu" denilen, koyudan açığa giden teknik uygulanıyor. Koyu renkler yalnızca kirpik diplerine, bakışlara aydınlık verecek açık renkler bütün göz kapağına yayılarak makyaj yapılıyor (sağ alttaki fotoğraf). Bir öneri de, makyajın akması riskine karşı, göz altına far veya kalem uygulamamak.
NOT: Demode görünümü engellemek için, elbiseyle aynı renk far kullanımından kaçınmak gerekiyor!! Örneğin, mavi gömlek giydiyseniz, mavi fardan uzak durmalısınız! Maviye kontrast bir renk seçebilirsiniz...
3- Yeni ofis makyajı trendlerinden biri de, canlı ve taze görünümü destekleyen ışıltı! Ama makyaj uzmanları, yüzün ve yanakların aydınlanıp ışıldamasını isterken, göz ve dudaklarda kesinlikle mat renklerin seçilmesini öneriyorlar (alt sıra, ortadaki fotoğraf).
4- Kırmızı, bordo, fuşya gibi renkli rujlar da revaçta. Konvansiyonel rujlar kullanılabildiği gibi, Benefit-Benetint gibi dudak boyaları (lip tint) da kullanılabilir (üst sıra, ortadaki fotoğraf). 
5- Ofis çekmecesinde bulundurulması gereken ürünler: Göz altına akan far veya maskara için losyonlu temizleme çubukları, cilt kirlenmesine karşı anti-pollution sprey (sol alttaki fotoğraf), makyaj üzerine uygulanabilecek nem veren bir krem, roll-on.


Ve gözüme çarpanlardan son seçtiğim de, YSL'nin ilkbahar-yaz 2012 kreasyonu için hazırladığı bu göz makyajları! Özellikle sağ üsttekini denemek için can atıyorum! Becerebilir miyim bilememekle birlikte, uğraşacağım!

Benden bu kadar... Daha fazlası için Vogue Türkiye 2012 Ocak sayısını edinmenizi öneririm :)2 yorum

  1. Bu pazar cıkacagim 8 saatlik ucus sırasında okuyabilirim sanırım:) Hatta makyaj uzmanı bile olabilirim:)

    YanıtlaSil
  2. Sen yanına başka dergiler de al hatta :))

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.