Clinique Far Paletiyle "MAC Naturally" Makyajı


7 Mart 2012 Çarşamba

MAC’in Naturally koleksiyonundan nasıl istediğim farı alamadığımı geçenlerde yazmıştım… İsabet de olmuş. Tabii ki aynısı değil, ama evde çok benzer renkte farlarım varmış. Ben de bu farları ve kahverengi göz kalemimi kullanarak kendi “naturally” makyajımı yaptım! 

Vaktiyle bana “kahverengiden uzak durun, sizi yorgun gösterir” diyen satış görevlisi bayanı buradan saygıyla (!) anıyorum.

Kullanılanlar:
 1. MAC Paint Pot Painterly
 2. Yves Rocher Couleurs Nature kahverengi göz kalemi
 3. Clinique far paleti (yıllar yıllar önce bir alışverişten hediyeydi… bu yüzden numaraları, vs yok ne yazık ki…)
 4. Flormar No. 401 kaş kalemi
 5. Clarins Wonder Perfect Mascara 02 Brown
 6. MAC Select MoistureCover NC20 concealer
 7. Sigma E25 blending brush
 8. MAC SE266 eyeliner brush
 9. MAC Prep+Prime Finishing Transparent Powder (fotoğrafta yok, unutmuşum J)
 10. Bioderma Sensibio H2O Makyaj temizleyici (fotoğrafta yok)
 11. Kulak pamuğu (fotoğrafta yok)

 • Göz çevremi nemlendirdikten sonra Sigma E25 blending brush ile göz kapağıma MAC Paint Pot Painterly far bazını uyguladım. Bu baz üzerinde farlar renklerini çok güzel veriyor, dolayısıyla, göz kapağına yeniden, astar olacak bir far sürmedim.
 • Painterly’nin üstüne kahverengi göz kalemini kalınca sürüp blending brush ile dağıttım. (Aslında, YR’nin göz kalemi çok çabuk siliniyor, biraz daha kalıcı bir göz kalemiyle çok daha belirgin bir etki elde edebilirdim…)
 • Daha sonra, Clinique paletin bakır rengini, yine blending brush ile göz kapağıma sürdüm. Fırçayı ilk göz kapağının orta kısmına dokundurdum ki yoğun renk orada kalsın. Koyu kahverengi far ve yine blending brush ile göz kenarlarını, crease bölgesine de hafif yayılacak biçimde gölgelendirdim. Paletin kayısı rengi farını, yine blending brush ile göz pınarından göz kapağının ortasına gelecek kadar hafifçe göz kapağının üstüne uygulayıp bakır rengini göz pınarına yakın kısımda kırmaya çalıştım. (Tüm bu renk geçişleri arasında fırçama hafifçe Bioderma Sensibio H20 solüsyon püskürtüp kağıt havlu ile kuruladım.) Sedefli bej rengini kaş altını aydınlatmak için kullandım ve parmaklarımla uyguladım.

 • En son olarak, yine blending brush ile tüm renkleri birbirine yedirdim.
 • Eyeliner fırçası ile koyu kahverengi farı hafifçe alıp göz altına ince bir hat çektim.
 • Kahverengi rimelimi hem üst, hem de alt kirpiklerime sürdüm.
 • Flormar kaş kalemiyle kaşlarımı belirginleştirdim (ben bu ürünü çok rahat ve çok severek kullanıyorum; kaş farlarıyla bu kadar rahat ve düzgün sonuç alamıyorum…)
 • Bioderma Sensibio H20 püskürtülmüş bir kulak pamuğuyla göz altlarımı temizledim.
 • MAC Select MoistureCover NC20’yi parmak uçlarımla uyguladım, üstüne blending brush ile transparan pudra geçtim. Bu pudra, concealer’ı çok güzel sabitliyor ve göz altlarını biraz daha aydınlatıyor sanki.

Veeee, bu kadar uğraşın sonucu…


NOT: Cildimde, concealer dışında herhangi bir kapatıcı ürün yok...
NOT-2: bu fotoğraflar makyaj yapıldıktan 9 saat sonra çekildi! Paint Pot etkisi!

Evet sevgili MAC, senin Naturally koleksiyonun varsa, benim de Clinique farlarım var J Açıkçası, ben pek beğendim bu makyajımı, siz nasıl buldunuz?1 yorum

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.