L'Oreal La Couleur Infaillible Far -09 Permenant Khaki


4 Mart 2012 Pazar

Şu yazıyı yazdıktan sonraki gün dayanamadım, bu rengi de aldım! Çünkü, farın yumuşacık yapısı ve sürülmesi çok başarılı; kalıcılığı da muhteşem! Dağılmadan, akmadan, uçmadan bütün gün gözümde kaldı. Benim göz kapaklarım yağlı sayılır, ama çizgilenme ve topaklanma yapmadı (altında MAC Select MoistureCover kapatıcı vardı; etkisi var mıdır bilemiyorum).

028 Enigmatic Purple'ın "mat bir bitişi" varken (içinde ışıltıları var; ama, sedefli bir far değil), 09 Permenant Khaki sedefli ve ışıltılı bir far. Renk tonu, benim hayranı olduğum farım Clarins Mono Couleur Silver Green No. 23'e çok ama çok benziyor. Çok az daha açığı, çok az daha ışıltılısı diyebilirim.


Infaillible serisinin farları en güzel parmakla uygulanıyor sanırım. Khaki rengi de parmakla göz kapağına kolaylıkla sürülüyor, yine parmakla güzelce dağıtılabiliyor. Ama, enigmatic purple gibi tüm göze "ton-sur-ton" uygulanacak bir far gibi gelmedi bana. Bejlerle, soğuk yeşillerle kombinlenip gölgelendirmek için kullanılsa sanki daha güzel durur. Bana göre, göz kapağı için yapısı da fazlasıyla sedefli kalıyor -belki, çok hafifçe sürülürse uygun olabilir. Ya da, bir blogda okuduğum gibi, hafif nemli bir eyeliner fırçasıyla sürülürse, çok güzel bir eyeliner olarak da kullanılabilir.


Bu serinin farlarını çok ama çok beğendim! Mat yapıda olanları ayrı güzel, sedeflileri ayrı! İki-üç renk daha var gözüme kestirdiğim ('13 burning black' -ama daha çok bordo sanki, bej '02 hourglass beige' ve pembe '04 forever pink'). Ama, evdeki far enflasyonunu düşündüğümde yakın zamanda alır mıyım, pek emin değilim. İhtiyacı olanların aklında bulunsun...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.