MAC Paint Pot: Painterly


19 Mart 2012 Pazartesi

Bu ürün üstüne "güzelleme" yazmayan kalmamıştır; ama bir de benden okuyun istedim... 

Her yerde okuyup merak ettiğim; ama bir türlü almaya yanaşamadığım bir üründü MAC Paint Pot. Biraz da, Amazon'dan sipariş ettiğim muadili bir ürünü bekliyordum. Ama, Mustafa Demiralp'in makyaj kursunda uygulandıktan ve Mustafa Bey "aslında bu tam da sizin teninize uygun bir ürün" dedikten sonra, Painterly rengini almaya karar verdim.

Paint Pot, kremsi yapıda bir far bazı. Her ten rengine uyabilecek, siyah da dahil olmak üzere 9 rengi var. Bazı tonları ışıltılı yapıda. Dolayısıyla, biri mutlaka sizin için :) Painterly rengi ise "nude beige/ten rengi bej" olarak tanımlanmış, mat bir krem baz.


Kullanmadan önce, far bazlarının gerçekten ne kadar yararlı ürünler olduğunu fark etmemiştim. Göz kapağının üstüne sürdüğüm anda, yapısı ve rengi sayesinde göz kapağı rengini eşitliyor. Çok hafif makyaj yapmak istediğiniz ya da far sürmek istemediğiniz günlerde tek başına bile kullanılabilir. Farların renklerinin çok daha belirgin hale gelmesini sağlıyor. Avon farlarımın bile çok daha güzel renk veriyor (bkz. aşağıdaki swatch). Ve de en önemlisi, göz makyajının gün içinde uzun saatler dayanmasını ve crease bölgesinde birikmemesini sağlıyor.

Avon'un Golden Splendour paletinin kahverengi farının renginin MAC paint pot ile nasıl güçlendiğini görüyor musunuz? 


Paint pot bence en güzel fırça ile uygulanıyor. Ben, en sevdiğim fırçam Sigma Blending E25'i kullanıyorum. Bazın çok daha güzel dağılmasını ve tonun eşitlenmesini sağlıyor.

Fiyatı, böyle bir marka ve ürün için oldukça uygun. Farlarınızın toplanmasından, gün içinde uçmasından ve göz makyajınızın dayanmamasından şikayetçiyseniz, MAC'e bir uğrayın ve kendinize uygun Paint Pot'u bulun derim.

MAC ürünlerini MAC Mağazalarından alabilir ya da 02162171790 numarasını arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz. 1 yorum

  1. ben de çok seviyorum bu ürünü. Bloğuma beklerim. Sevgiler..

    nymphatthelake.blogspot.com

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.