MAC Prep+Prime Transparent Finishing Powder (Transparan Pudra)


20 Mart 2012 Salı

Transparan pudra da Mustafa Demiralp'in makyaj kursunun bana kazandırdıklarından. Daha önce, ne işe yaradığını tam olarak anlayamadığım ürünlerden biriydi. Meğer, sebum salgısını dengeleyerek cildi daha düzgün göstermek ve makyajın dayanıklılığını arttırmak gibi çok önemli görevleri varmış. MAC'in bu ürünü ise, bonus olarak cilde daha ipeksi bir görünüm kazandırıyor bence. 


Transparan pudraların iki çeşidi var: Toz ya da sıkıştırılmış olarak satılıyor. Ben toz olanını tercih ettim. Fırçaya daha kolay alıyorum ve sanki daha güzel bir sonuç veriyor. Ama, kapağını açarken biraz etrafa dağılıyor. Bundan hoşlanmayanlar, sıkıştırılmış olanını tercih edebilirler. 

Uygulama alanı olarak, ben daha çok göz altı kapatcısının üstüne geçmeyi tercih ediyorum. Bunun için yine Sigma E25 Blending fırçamı kullanıyorum. Kapatıcının daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Gece dışarı çıkarken de, makyajın üstüne, tüm yüzüme geçiyorum. Bunun için de Sigma Kabuki Buffer F45 fırçamdan yardım alıyorum :)

MAC'in ürünlerinin güzel yanlarından biri, paraben içermiyor olması. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz! Üstelik, kalitesine ve kullanım süresine göre fiyatları makul.


MAC ürünlerini MAC Mağazalarından alabilir ya da 02162171790 numarasını arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz.4 yorum

  1. Bu ürünün değerini yeni keşfettim ve almak istiyorum;ancak şehrimde Mac mağazası yok,hem fiyatı hem de telefn ile alışverişin detayını öğrenebilir miyim?Sevgilerimle...

    YanıtlaSil
  2. Judgest, hatırladığım kadarıyla 67 TL idi.

    Telefonla alışveriş detayını bilmiyorum; çünkü ben hep mağazaya gidiyorum. Fakat, muhtemelen ürününün tam adını ve kartınızın numarasını alıyorlardır. Üzgünüm, ama kendi web sayfalarında da telefon numarasından başka ayrıntı yazmıyor ne yazık ki...

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.