MAC Vera Pearlglide Intense Eyeliner *Blackline* ve Shop MAC Cremesheen Ruj *Innocence, Beware!*


28 Mart 2012 Çarşamba

MAC Koleksiyonlarından hayatında en az bir kere alışveriş yapmamış kişinin makyaj bloggerı olamayacağına ilişkin bir kanaat var sanırım bu camiada :) Ben de makyaj bloggerı olmaya çabalayan bir kişilik olarak, MAC Koleksiyonlarından alışveriş yapanlar kervanına katıldım nihayet!


Şaka bir yana, pek çok blogda görüp de rengine ve ışıltısına bayıldığım Pearlglide Intense Eyeliner *Black Line* göz kalemini almaya gitmiştim MAC'e. Pearlglide göz kalemleri MAC Vera koleksiyonu ile satışa sunuldu; ama, güzel haber şu ki, artık daimi ürün olacaklar. Yani, acele etmenize gerek yok. Her zaman MAC'te bulabilirsiniz.


Pearlglide göz kalemleri oldukça yumuşak yapıda. Sürülürken yağ gibi kayıp gidiyor. Kalem ucunun yapısı nedeniyle de düzgün bir hat çekmek için hiç zorlanmadım. Pearlglide kalemlerin 7 değişik rengi var; ama ben, içlerinde en çok Black Line'ı sevdim (Temptalia swatchları için TIK TIK). İçinde altın rengi ışıltıları olan siyah bir kalem. Kalem, adında geçen "intense/yoğun" tanımının hakkını veriyor gerçekten. Tüm çeşitleri oldukça yoğun bir renk veriyor. Hem yumuşak, hem yoğun renk verme özelliği nedeniyle çok hafif akma yapıyor sanki gün içinde; ama bu yapıya göre daha da fazla beklerdim. Yine, çok yumuşak yapısı nedeniyle, kalıcılığı çok uzun vadeli değil; ve simleri nedeniyle göz içine sürmemek lazım. Gözden çok rahat temizleniyor. Bu kalemle net ve koyu bir hat çekmeyi de, hafif dağıtarak kullanmayı da çok seviyorum. İşin özü, ben bu kalemi çok ama çok seviyorum ve bittikçe yenisini almak istiyorum!Üstten alta: Pearlglide Intense Eyeliner Black Line (net çizgi ve dağıtılmış) 
ve Cremesheen Ruj Innocence, Beware!

NOT: MUA bana "MAC kalemtraşınız yoksa kalemin ucu açarken kırılabilir" demişti. MAC kalemtraşım yok, olsun da istemiyorum. Evdeki kalemtraşımla resmen ameliyet edercesine dikkatli bir biçimde açtım, kırılmadı kalemin ucu. Umarım kırılmamaya devam eder...(Hmm, şimdi bir forumda okudum, bu kadar yumuşak kalemleri açmadan önce 1-2 dakika buzlukta bekletmek işe yarıyormuş...)

Tam Pearlglide kalemimi sepetime atmış kasaya ilerliyorken Shop MAC koleksiyonundaki Cremesheen rujları gördüm. Her ne kadar aklımda Watch Me Simmer rengini almak var idiyse de, Innocence, Beware!i görünce unuttum gitti (neyse ki, yaz koleksiyonlarından birinde yeniden var Watch Me Simmer)! Tam aradığım gibi, ten rengi-pudra arası (light yellow-pink/hafif sarı-pembe olarak geçiyor), tam baharlık bir ruj! Cremesheen rujların yapısı çok hafif, çok yumuşak ve kokuları nefis! MUA, uygun bir dudak kalemi ile uygulayınca, canım arkadaşım E. de "muhteşem oldu!!!" deyiverince aldım gitti!Gerçekten de, bahar makyajı için ideal bir renkmiş. Pastel tonlarda makyajı çok güzel tamamlıyor. Swatchta dudak kalemi yok, ama en kısa zamanda uygun renk (nude/ten) bir kalem alıp daha da güzel görünmesini sağlamayı hedefliyorum (Hatta bu yazıyı yayınlayana kadar, Flormar dudak kalemi No. 201 aldım; çok güzel bir ikili oldular. Rujun kalıcılığını da arttırdı). Yapısı yumuşacık, dudağı da nemlendiriyor. Çok büyük artı! Tek eksisi şu olabilir: Rujun yapısının hafifliği ve rengin çok açık olması nedeniyle dudaktaki çatlak vb. kusurları fazla gösteriyor. Dudağı iyice nemlendirmek ya da bir dudak scrubıyla öncesinde hafifçe ovalayıp pütürlü görünümü yumuşatmak iyi bir fikir olabilir. Yalnız, çok kalıcı bir ruj değil. Gün içinde tazelemek şart. Yine de, ne zamandır aradığım "taze" rengi bulduğum için bu kısmı önemsemiyorum :)


MAC ürünlerini MAC Mağazalarından alabilir ya da 02162171790 numarasını arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz. Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.