Marrakesh Oil Hair Styling Elixir


1 Mart 2012 Perşembe

Şu an, buraya yazmayı özlediğimi fark ettim... bu aranın nedeni, bir sonraki yazıda.

Marrakesh saç bakım yağı Şubat ayı Lila Kutusu'ndan çıkmıştı. Bit kadar tüpte te iki damlacık ürünün ne işe yarayacağını çok da anlayamamıştım, dolayısıyla, üstünde de durmamıştım. Geçen haftasonu, saçlarımı elektrikli bigudiyle sarıp hafif dalgalı kullanmak istediğimden, ısıyla aktive olan, saçları yumuşatmayı, daha çabuk kurutmayı, parlatmayı ve verilen şeklin etkisini arttırmayı vaadeden bu ürünü -öylesine- bir deneyeyim dedim.

Huzurlarınızda kendisini hafife aldığım için özür diliyorum ve ekliyorum: Muhteşemsin Marrakesh Oil!!!

Öncelikle, saçlarım omuzlarımı biraz geçen, artık kısa sayılmayacak bir boyda ve o "iki damlacık" ürünün yarısı bile yetermiş. Tüpünde saklaması zor olduğu için hepsini kullandım; ama, ziyan ettiğime de pişman oldum.

Önerildiği gibi, havluyla nemi alınmış saça uyguladım ve daha uygularken mevcut durumda düzleştirme için kullandığım L'Oreal Seri Expert ürününden farkını gördüm. Bir kere, daha saça sürülürken yumuşatmaya başlıyor. Saçı kaydırıyor. Daha sonra, kurutma makinesiyle kuruturken, gerçekten saçlarımın çok daha hızlı kuruduğunu fark ettim. Ve de en önemlisi, genelde kurutma işleminden sonra elektriklenip kazık gibi olan saçlarım ipek gibi duruyordu! Ve yumuşatma etkisi saçımı yıkamadığım takip eden 2 gün boyunca da sürdü. Bigudiyle sardığım saçlarım hem daha dayanıklıydı, hem dalgaları daha formundaydı, hem de parıl parıl parlıyordu!

Türkiye'deki satış fiyatı 60 TL sanırım... Hoş, uzunca bir süre kullanılır; dolayısıyla da, değer. Ama, Amerika'dan alma şansınız varsa, sadece 11 USD!

Sanırım bu üründen sonra L'Oreal Seri Expert'e geri dönemem (dönmeyi denedim, ama Marrakesh'ten sonra büyük hayal kırıklığı oldu). Siz de saçınızın kuruluğundan, asiliğinden, matlığından şikayetçiyseniz, şiddetle öneririrm!

Bana bu ürünü tanıştırdığı için de Lila Kutu'ya teşekkürlerimi bir borç bilirim :)8 yorum

 1. vaaayy ciddi misin... iyi ki yazdın, yoksa o minnak ürünün yüzüne bakmayı düşünmüyordum :)

  YanıtlaSil
 2. Bak bak, accayip bir şey! Hatta bence iki defada bitir :)

  YanıtlaSil
 3. Loreal'im mythic oil diye bir urunu de cok basarili.

  anonimus

  YanıtlaSil
 4. Hemen araştırmaya başlıyorum anonimus, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. bu arada Limango kozmetik indirimine bir bakın isterseniz.

  anonimus

  YanıtlaSil
 6. Güzel haber, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 7. bu ürünü nereden bulabiliriz acaba???

  YanıtlaSil
 8. Türkiye'de şu sitede buldum mesela:

  http://www.e-kuafor.com/site/page.asp?dsy_id=15273

  Ama, Amerika'nın 3,5 katına satıyorlar :( Amerika'dan, Amazon'dan getirtme imkanınız varsa iyi olabilir. Ama, buradan da alsanız pişman olacağınızı sanmıyorum, bayılmıştım ben bu iksire :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.