Mart Ayı Lila Kutu


20 Mart 2012 Salı

Son ulaşan kutulardan biri de benim kutumdu sanırım :) Çıkan ürünlerle ilgili bloglarda genel bir memnuniyetsizlik vardı. Geçen ayki Inglot sürprizinden sonra normal bence. Bu yüzden çok beklentim yoktu. Ama, kutuyu açıp da ürünleri inceleyince, epey hoşuma gitti bu ayki kutu!

Kutudan çıkan ürünler böyle... Cosmed, Max Factor, Oxyload, Barielle ve Rausch her kutuda olan ürünler. Fresh Line, Caudelie ve PCO kutulara farklı konulan ürünlermiş. Lila Kutu, sitesindeki Mart ayı videosunda ürünleri ve kutuları tek tek tanıtıyor. 5 farklı kutu gönderilmiş bu ay. Yalnız bence, 5. kutuyu alanlar hiç memnun olmamış olabilirler; ve haklılar da. Bana da bu kutu gelse, ben de çok bozulurdum (ki Vanilya Club üyeliğimi dondurmamın nedeni buydu). Çünkü diğer 4 kutuda 8 ürün grubu varken, 5. kutuda 7 ürün grubu var... Kutular hazırlanırken bu tür durumlara hassasiyet gösterilmesi önemli.  Çünkü herkes aynı ücreti ödüyor.

Benim kutumdan çıkan ürünlerle ilgili ilk izlenimlerim ise...

Freshline markasını merak ediyordum, pek çok ürününü deneme fırsatım olacağı için memnunum. Yalnız bu ara evde öyle bir tester kirliliği var ki, sıraya sokup sistematik bir şekilde ele almam lazım. Bu yüzden, hemen açıp bakmadım...

PCO plasenta yüz maskesinin çıkmasına çok sevindim, bu markayı çok merak ediyordum. Üstelik, çok özel bir ürünü deneme fırsatı vermiş olmaları da harika! Göz için olan maske çıksa çok daha memnun olurdum; ama, Sayın Ayşenur Yazıcı'nın önerisiyle göz maskesini de kendim aldım... her iki maskenin de ayrı yazısı gelecek. 

Bu kutunun flash ürünlerinden biri bence Barielle 60 Saniyede Manikür. Dün gece, artık neredeyse nasırlaşmış tırnak etlerime uyguladım ve sonuç: 1 dakikada pürüzsüz bir görünüm! Gerçekten etkisi gözle görülebiliyor, tırnak çevresindeki ölü deriyi anında temizleyip elleri daha yeni manikür yapılmış gibi gösteriyor! Fotoğraflarla ayrı bir yazıyı hak ediyor!

Caudalie, paraben içermeyen, hem yüz hem de göz için temizleyici. Dün kullandım; az bir miktarı yetiyor, çok nazikçe temizliyor, gözü yakmıyor. Bittikçe alacağım bir ürün değil belki; ama, sevdim. Seyahatler için iyi olacak!

Cosmed selülit kremi ve serumu bence, kutunun en gereksiz iki ürünü. Geçen seferki tüy azaltıcı losyon ve serum için ne yazmışsam aynıları bu ikili için de geçerli. Bu kadar ufak gramajla hiçbir şey test edilemiyor ne yazık ki. Bence Cosmed yerine bir tane daha makyaj ürünü olsaydı kutuda, 10 üzerinden 10 alabilirdi benden :) Sevgili Lila Kutu, rakipleriniz "Lancome mu verelim Chantecaille mi?" diye soruyor; bilginiz olsun!

Rausch'un kepek önleyici şampuanını baba horoza devrettim. Bende kepek sorunu yok. Kendisi kullandıktan sonra yorumlarımızı yazarız...

Oxyload kremin yoğun oksijen verme ve dolayısıyla ciltteki yara izlerini, akneleri ve bazı cilt kusurlarını iyileştirme gibi bir iddiası var. Ben gece kremi niyetine kullanmaya karar verdim. Tek kusuru, kokusu gerçekten hiç hoş değil (ama, ozon sonuçta, ne bekliyorum ki?)... sonuçları yazarım.

Ve son olarak, Max Factor Color Elixir ruj, 510 English Rose. Aslında rengi çok güzel görünüyor; ama, benim dudağımda pembesi hiç iyi durmadı. Yapısı güzel, dudaklara hoş bir yumuşaklık veriyor. Keşke farklı ten renkleri için farklı renkler seçilseymiş, daha iyi olurmuş. 

Mart ayı böyle geçti... Ben bu kutuyu neden sevdim? Bir çok bilmediğim markayı ve merak ettiğim ürünleri deneme fırsatım oldu. Ürünlerin hepsi parabensiz, içerikleri kullanıcı dostu. Ve de sadece "duş jeli, vücut losyonu, el kremi" vermek yerine plasenta maskesinden yoğun oksijen kremine, manikür tuzundan makyaj temizleyiciye geniş bir yelpaze sunmuşlar. Bu gerçekten hoşuma gitti! 

Sonuçta bu kutuların amacı tam boy ürün vermek değil, bizi yeni markalarla tanıştırmak. Ama burada önemli bir nokta var: kutudan çıkacak ürünleri almamız için, verilen miktarların ürünün performansını göstermeye yetecek olması gerekiyor. Ama, arada kutudan çıkan makyaj ürünleri kullanıcıları kesinlikle daha bir çekiyor, orası kesin!

Bu arada, Lila Kutu Blog'a hiç baktınız mı bilmiyorum; ama, Ayşenur Yazıcı orada herkesin sorularını tek tek ve ayrıntılı biçimde yanıtlıyor! Üstelik yalnızca ticari ürün önermiyor, Lila Ekran'da tariflerini verdiği doğal maskelere ya da kremlere de yönlendiriyor. Lila Kutu'nun bu uygulamaları oldukça hoşuma gidiyor açıkçası. Üstelik, iletişim konusunda çok nazik bir ekibi var. Bu ayki kargo aksaklığı nedeniyle Twitter'dan serzenişte bulunmuştum, hemen cep telefonumdan arayıp bilgi verdiler. Kendilerine bir kez de buradan teşekkür ediyorum...

Lila Kutu'yu siz de her ay almak isterseniz, Lila Kutu'nun Kutu Sayfasına tıklayıp abone olmanız yeterli. Nisan kutuları bitmiştir; ama, Mayıs'ta sizin kapınızı da mor bir kutu çalabilir...
2 yorum

 1. merhaba,

  oxyload için dikkatli olun derim, muhtemelen ozonlanmış bir çeşit yağdır, ozon yağları bazen ciltte irritasyona neden olabiliyor.
  bazen de muhteşem yapabiliyor.

  yanlıs hatırlamıyorsam kayisi cekirdegi yagi kullanıyordunuz, onun da ozonlanmış versiyonunu gördüm bir sitede. memnunsanız ve bu oxyload da iyi gelirse belki işinize yarar.

  YanıtlaSil
 2. Clumsy, çok teşekkürler yorumunuz için.

  Kızarıklık yapabileceği tanıtımında yazıyordu. Bende herhangi bir sorun olmadı. Kayısı çekirdeği yağının ozonlanmış versiyonunu bilmiyordum, aktarlara bir sorayım, çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.