Aldo Vandini Maskeler: Thermal Kil Maskesi ve Ölü Deniz Yüz Maskesi


2 Nisan 2012 Pazartesi

Aldo Vandini'nin Mart ayında yaptığı indirimi görünce bu iki maskeyi denemek istedim. 

Kil ve Sarmaşık İçerikli Termal Yüz Maskesi özellikle ilgimi çekmişti. Ürün açıklamasında şöyle yazıyor:

Taze ve temiz bir cilt hissi için ısının. Termoaktif bileşenler cilt gözeneklerini kısa süreliğine açarak mineral zengini kilin etki göstermesine yardımcı olur. Rahatlatıcı sarmaşık özleri cildinizi parlatır. Rahatlatıcı sarmaşık özleri cildinizi parlatır.


Maske 15 mL'lik poşet olarak geliyor. Tek kullanımlık mıydı bilmiyorum; ama, bu boyu ben 3 kez kullandım.  Maskenin içeriği yoğun yeşil bir sıvı. Gerçekten yüzünüze sürmeye başladığınız anda müthiş bir sıcaklık yayıyor. Ben verdiği hissi çok sevdim. Yüzünüze, özellikle T-Bölgesine masaj yaparak uyguluyorsunuz, 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla duruluyorsunuz. Ben yine sonrasında buz uygulayarak temizlenmiş gözeneklerin kapanıp içine yeni kirlerin dolmasını engellemeye çalıştım. Kullanım sonrasında yüzümü kurutmadı, cildim yumuşacık kaldı. Gözenekleri ve siyah noktaları temizlemesinden de memnun kaldım.
Ölü Deniz Çamuru ve Magnezyum İçerikli Derinlemesine Temizleyici Maskeyi ise, içerdiği Ölü Deniz çamuru dolayısıyla denemek istemiştim. Bu ürün de şunu vaadediyordu:

Mineral açısından zengin ölü deniz çamuru kuru cildinizi gevşetirken, magnezyum yoğun bir şekilde nemlendirir. Cildiniz temizlenir ve dolaşım hızlanır. Uygulama:Temiz cilt üzerine uygulayın ve yaklaşık 10-15 dakika etki etmesi için bekleyin. Bol ılık su ile durulayın. Ağız ve göz çevresine uygulamayın.Bu maske de yine 15 mL'lik poşette geliyor. Ve ben yine 3 kez kullandım. İçeriği çok yoğun, gri bir sıvı. Yüzünüze sürdükten sonra donmaya başlıyor. Tipik bir çamur/kil maskesi. Tamamen kuruyana kadar (10-15 dakika) yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla duruluyorsunuz. Yine maskeden sonra buz uygulamayı unutmayın. Açıkçası, bu çamur maskesi termal maskeden çok daha etkili geldi bana. Yüzüm daha beyaz ve parlak göründü gözüme. Cildim kurumadı ve yumuşak kaldı.

Amadea'dan denediğim her iki maskeden de çok memnun kaldım. Tek kötü yanı, poşette geliyor olmaları. Bu şekilde kullanmak ve saklamak çok zor. Ama yine de, almaya devam edeceğim ürünler; çünkü performanslarından çok memnun kaldım. Amadea'daki tüm yüz maskelerine (9 çeşidi mevcut) göz atmak isterseniz, buraya TIK TIK!

Bu arada, hemen hatırlatayım, Amadea ilk alışverişinize deneme boyu ürünler gönderiyor. Bana Dünya Kadınlar Günü Alışverişimde de bu güzel Fruttini vücut losyonu numunelerini yollamışlar.


Her çeşitten ikişer üçer adet olunca, ben de denemeleri için arkadaşlarıma dağıttım. Bu mis kokulu vucüt losyonlarını da yine aynı siteden alabilirsiniz, aklınızda bulunsun!Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.