Avene Very High Protection Emulsion SPF 50 Yüz Kremi


6 Nisan 2012 Cuma

Direkt güneş ışığına maruz kaldığımda yüzümde oluşan minik lekeler ve çiller dolayısıyla yaz-kış güneş koruma faktörlü yüz kremi kullanmayı tercih ediyorum. Geçen yazdan beri Murad Essential C Day moisture SPF 30 kullanıyordum. Bu bitince, Sephora Super Lisseur Rides yüz kremine geçecektim; ama, tam yaza girerken yalnızca 15 faktörlü nemlendirici kullanacak olmak beni tedirgin ediyordu. Çarşamba günü ofisteki tatlı bayanlar hassascilt.com dan alışveriş yaparken, süslü arkadaşım T. hepimize bu kremi önerdi. Ben de hem Avene'e güvendiğimden hem de bu sitede fiyatının %10 indirimli olması nedeniyle "normal ve karma ciltler için" olanını attım sepete!Ertesi gün siparişimiz eksiksiz elimizdeydi! hassascilt.com a teşekkürler! 

Ben aslında güneş kremlerini yüzümde kullanmayı pek sevmem, çok ağır ve yağlı bir doku bırakır. Fakat Avene'in bu kremi bu yargımı yıktı. İncecik bir dokusu var (zaten emülsiyon diye geçiyor). Minicik bir miktarı bütün yüzüme yetiyor. Çok güzel emiliyor, yağlı olmayan mat bir doku bırakıyor. Ama benim sevmediğim tarzda, kuruya yakın mat bir doku değil. Cildim gayet yumuşak ve aydınlık kalıyor; ama, parlamıyor! Gün içinde de yağlanmıyor.


Bir güzel yanı da ambalajı. Pompalı tüpte olduğu için içindeki ürün rahatça ayarlanarak alınıyor ve ziyan olmuyor. Ben bütün yüzüm için iki kere minik minik sıkıyorum. Hoş, içinden çıkan broşürde "yüz bölgesi (1 numaralı bölge) için 7 kez sıkın ya da bir işaret parmağı boyunca sıktığınız kremi sürün" yazıyor; ama, o kadar kremi yüzüme nasıl yediririm bilemiyorum :)


Kısacası, ben hem Hassas Cilt sitesinin sipariş gönderim hızından hem de ürünün performansından çok memnun kaldım. İhtiyacı olan herkese öneririm! 2 yorum

  1. ben de bunu kullanıyorum.harikaaa... cok memnunum....önceden la roche kullanıyodum,artık buna gectim....çok ama çok memnunum.bu arada cilt yapın ne senin? benimki kuru ve hassas.

    YanıtlaSil
  2. hmmm aklımda olsun. ama aklımın bir köşesinde de biotherm sun vivo var. hem de antiging'miş...

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.