Hayal Kırıklığı #2: Avon 24 K Dörtlü Far -Golden Sapphire


15 Nisan 2012 Pazar

Aslında Avon'un farlarını sever-d-im. Pigmentasyonları iyi olmasa da, bir bazla kullanıldıklarında fena sonuç vermiyordu. Dolayısıyla, katalogda hangi dörtlü indirime girse topluyordum. Bu dörtlü far koleksiyonumu bitiren far 24K Golden Sapphire oldu... 


Halbuki renkleri ne kadar güzel, değil mi? Işıl ışıl... ama MAC Paint Pot Painterly kullandığımda bile göz kapağımda düzgün renk vermiyor. Çok fazla ışıltılı, simleri bütün yüzüme dağılıyor. Parmağımda iyi renk vermiş gibi dursa da, safir rengi bile gölge yaparken yetersiz kalıyor. Kısacası, Avon bu güzelim renklere yazık etmiş...

Bu farla birlikte "ucuz bulduğum farı alayım" dönemimin de sonuna gelmiş bulunuyorum. Gidip MAC'ten bir palet alacağım ve aşağıdaki far planına göre içini yavaş yavaş dolduracağım:

- Her zaman kullanılacak koyu renkler: siyah, lacivert, füme, kahverengi, haki, mürdüm, mor...
- Her zaman kullanılacak nude renkler: bej, toprak, taupe (hani benim köstebek rengi dediğim), ten
- Baharlık ve yazlık renkler: pembe ve tonları, somon, cam göbeği, turkuaz, mavi, eflatun, kayısı rengi, su yeşili...
- sedefli renkler: inci beyazı, sedefli bej, safir, lacivert, pembe, gri, füme, somon, mürdüm

Tabii, bu renklerden bir kısmı bende var ve severek kullanıyorum. Onları listeden çıkartıp, kalanları tamamlayacağım. Önerileriniz olursa çok sevinirim!


Ne demişler? Ucuz mal alacak kadar zengin değilim...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.