İç Dökme Yazısı!


11 Nisan 2012 Çarşamba


Burada bulduğumu bildiğimi anlatıyorum da neden kendime bir yararım yok acaba?

- Yüzümdeki gözenekler feci gözüme batıyor, bir ton para verip peeling alıyorum (Shiseido Pureness Warming Scrub), cildimi yağlandırıyor!
- Göz altlarım, göz çevrem ince ince kırışık... Maske yapıyorum (PCO), göz altı kremi (Sephora Super Lisseur Rides) kullanıyorum; cık olmuyor, yetmiyor!
- İyidir diye MAC'ten kapatıcı alıyorum (Select MoistureCover), 3-4 saat içinde uçtuğu gibi makyajsızken belirgin olmayan göz altı çizgilerimi adamın gözüne gözüne sokuyor!
- Yine bir ton para verip Shiseido fondöten alıyorum (Dual Balance), cildim yağlandığı için güya 16 saat kalıcılığı olan fondöten yüzümden uçup gidiyor.

Kozmetik standlarındaki, ezcanelerdeki, güzellik merkezlerindeki görevlilerin hepsinin amacı "bağlı oldukları firmaya ait ürünü satmak" olduğundan, onlara güvenemiyorum. Dermatologlarla ilgili de şüphelerim yok değil; zira, şimdiye kadar öyle ahım şahım dermokozmetik ürünü görmedim. 

Hayır valla o kadar üzülüyorum ki harcadığım paraya... en sonunda vazgeçeceğim bütün hepsinden, elimdekileri sağa sola bağışlayacağım, Ege'de bir sahil kasabasına yerleşip sabah akşam yalnızca zeytinyağı sabunu kullanacağım, o olacak!6 yorum

 1. Elimde çok kalite zeytinyağlı sabunlar var. Önce bir dene, ondan sonra gidersin Egeye... boşu boşuna elindekileri satmamiş olursun.

  YanıtlaSil
 2. Elimdekilerden vazgeçmezsem müzmin bir hayat yaşama kararımın ne anlamı olur ki Yaso'm? :)

  YanıtlaSil
 3. Sakin bir Ege kasabasinda yasayan Kayın-Teyzem, zeytinyagli sabunlardan vazgecip, kendini makyaja verdi... Beklentini yuksek tutma derim ben hahahahhaa:))

  YanıtlaSil
 4. şu "atarlı" yazımı cıvıttığın için seni tebrik ederim Yaso'm :)))

  YanıtlaSil
 5. tatlim terzi kendi sökügünü dikemezmis : D
  Ya ben gözenekler icin ciddi ciddi lazer düsünüyorum, ama ilac kullandigim icin en erken seneye yapabiliyormusum maalesef.
  Diger seylerede fazla kafani takma, bende bir cok pahali ürün aldim ve hic mi hic begenmedim, pahali ucuz farketmiyor bazen, ürün güzel olmadiktan sonra ; )

  YanıtlaSil
 6. Ama gerçekten üzülüyor insan verdiği paraya...

  Yorumun için çok teşekkürler Viva'cım :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.