Lancome Hypnose Doll Eyes Rimel


12 Nisan 2012 Perşembe

Son zamanlarda kozmetik ve bakım dünyasına duyduğum vahşice tepkiyi bir kenara bırakıp sevdiğim rimelimle ilgili bir iki satır yazmalıyım bence artık: Lancome Hypnose Doll Eyes, 01 So Black. 


Vaktiyle canım Anneyazar'ım bana "rimelin piri Lancome'dur" demişti. O zamandan beri aklımda uzun süredir alışveriş yapmadığım Lancome'dan bir rimel almak vardı. Hypnose'un da beğenilen bir rimel olduğunu biliyordum; ama, Doll Eyes'ı tamamen rastgele, ismini ve ambalajını severek aldım! Tabii bir de, MAC Zoom Fast Black Lash rimelde olduğu gibi "konik" fırçası nedeniyle...


Konik fırça benim göz ve kirpik yapıma çok gidiyor. İnce ve sivri ucu rimelin en minik kirpiklere bile ulaşmasını sağlıyor. Böylece göz kapağının dışına doğru olan kısımda kirpikler güzelce kıvrılıyor. Bu rimelle ilgili Makeup Alley'de iki olumsuz yorum  var: birincisi kokusu ile ilgili (gül kokuyor gerçekten), ikincisi gün içinde akıp göz altlarına bulaşmasıyla ilgili. Benim gözlerim hassastır; ama, koku nedeniyle alerjik bir durum çıkmadı ortaya. Bir de ben gül kokusunu çok severim, hiç rahatsız olmadım :) Akmayla ilgili yorumları da bir miktar acımasız buldum doğrusu. Bende akma olmadı. 

Rimel, hacimli, uzun ve kıvrık kirpikler vaadediyor. Benim kirpiklerim hafiften kıvrık. Dolayısıyla, o konuda çok net yorum yapamam. Ama, çok güzel ve doğal bir hacim veriyor, topaklanmıyor, güzel uzatıyor. Konik fırçası sayesinde tüm kirpiklere ulaşıyor. MAC Zoom Fast Lash'de hissettiğim ağırlık hissini bu rimelde hissetmiyorum. Ama rengi, So Black denmesine karşın, MAC'inki kadar kömür siyahı değil. Benim için çok sorun da değil. Gözde nasıl durduğunu aşağıdaki swatchlardan görebilirsiniz. Rimelsiz kirpiklerimi de çekip bir ara koyarım. Şu an elimde böyle bir resim yok :)


Bu rimelin sevdiğim bir diğer yanı, temizlemek için uğraşmak gerekmiyor. Bioderma Sensibio H2O ile çok rahat çıkarabiliyorum. Buna rağmen, kalıcılığı da gayet iyi.

Kısacası, benden iyi not aldı, çok da severek kullanıyorum!2 yorum

  1. Cok´da güzel görünüyor tatlim, seklide cok güzelmis : )

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkürler Viva'cım :)

    Ya bu arada, ben de senin saçlarına bayılıyorum, maşallah!!! Ek vitamin gibi bir şey kullanıyor musun?

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.