Lush: Brazened Honey Maske ve Herbalism Peeling


1 Nisan 2012 Pazar

Her zaman mağazasının önünden geçip ürünlerin görüntülerine ve kokularına bayıldığım Lush ile yılbaşında tanıştım. Bugüne kadar da iki maskesini kullanma imkanım oldu... aslında, biri maske (Brazened Honey) ve biri de peeling aslında (Herbalism). 


Latte Lip Tint aldığım alışverişimde yüzümdeki siyah noktalar ve gözenekler için de bir maske sormuştum. Satış görevlisi bayan bana çok amaçlı Brazened Honey maskesini önermişti. Bu, Lush'un "taze maskeleri"nden. Yani, taze ve doğal içerikle hazırlanıyor, buzdolabında saklanması gerekiyor, ve 8 hafta içinde tüketiliyor. Ancak, yardımcımız canım G. Abla maskeyi buzdolabından çıkarıp bulamayacağım bir yerde saklayınca (ve ben de maskeyi attı zannedip 2 hafta sonra dolaplardan birinde bulunca) Brazened Honey'yi yeterince kullanma ve değerlendirme şansım olmadı. 2-3 kez ancak kullanabilmiştim. Ancak, çok da benim ihtiyaçlarıma uygun bir maske değildi. Siyah noktalar ve gözenekler üzerinde pek etkisi olmadı (zaten hem websitesini, hem de kutunun üzerinde yazanları incelerseniz, böyle bir şey vaadetmiyor... satış görevlilerinin biraz daha özenli olmalarını rica ediyorum). Kullanımdan sonra yüzümü de yumuşatmadı, hatta epey gerdi. Ama, ciltteki renk eşitsizlikleri üzerindeki etkisi fena değildi. Ki, asıl kullanım amacı bu imiş... (Bir not, Makeup Alley'de okuduğum kadarıyla, cildi hassas olanların kullanması uygun değilmiş.)


Brazened Honey maskeden çok memnun kalmayınca, yeniden Lush'a gidip derdimi anlattım ve bana siyah nokta ve gözenekler için bir ürün önermelerini istedim. Herbalism'i alarak çıktım. Katı formda bir peeling. Satış görevlisi uygularken, bozuk para büyüklüğündeki ürünü alıp elinde hafif yuvarladı ve nazik hareketlerle ılık suyla ıslatılmış cilde uyguladı. Daha sonra yine ılık suyla, hafifçe ovalayarak temizledi. 

Bazı yerlerde ise, yine bozuk para büyüklüğündeki ürünün ılık suda eritilip yüze maske gibi uygulandığını okudum. Ben peeling amaçlı kullandığım için, bana gösterilen şekilde yapıyorum.


Fotoğrafta da gördüğünüz gibi, yeşil bir püre bu peeling. Dolayısıyla, ben banyoda uygulamayı seviyorum. Hem gözeneklerim iyice açılmış oluyor hem de ortalığın batması derdim olmuyor :) Kokusu çok harika değil, ama dayanabliirim. Bu peelingi seviyorum, çünkü hem gerçekten gözenekleri güzel temizliyor hem de uygulama sonrasında cildim yumuşacık oluyor! Daha önceki hiçbir peeling ya da yüz temizleme ürününün yapabildiği bir şey değil bu. Bu yüzden de çok memnunum kendisinden. Genelde Herbalism'den sonra bir de yüz maskesi uyguluyorum. Ve bundan sonra da yüzümde buz gezdirip temizlenmiş gözenekleri kapatıyorum.

Lush ürünlerinin güzel yanı doğal malzemelerden hazırlanıyor olması. Brazened Honey'de de, Herbalism'de de paraben ve diğer zararlı kimyasallar yok. Bu yüzden de güvenle kullanıyorum. 

Brazened Honey

Herbalism

Eğer cildinizde lekelenmeler ve renk eşitsizlikleri varsa Brazened Honey'yi, siyah nokta ve gözeneklerden şikayetçiyseniz Herbalism'i öneririm.

Temiz günler :)
1 yorum

  1. tam yazcakdımkı cıLdı hassas olan benın kullanmaması gerekıyormuŞ :D
    neyse bende bi bundan eksk kalaYım bariii...

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.