The Body Shop Nutriganics Serum


13 Mayıs 2012 Pazar

TBS Vitamin E Moisture serumu, içinde milyon tane paraben olduğu için kullanmayı bıraktığımdan beri, yerine onun kadar güzel yumuşatan bir serum arıyorum. GeoAqua beklenen etkiyi yapmayınca, yine TBS'e yöneldim ve organik ürün içerikli, parabensiz serisi Nutriganics serumu denemeye karar verdim.


Nutriganics serisi aslında yaşlanma karşıtı, kırışıkları önlemeyi ve açmayı vaat eden bir seri. Bu serum da, yüzdeki çizgilerin belirginleşmesini önlemeye, ince kırışıkları açmaya ve yüzü aydınlık bir görünüme kavuşturmaya yönelik. Benim hedefim tamamen nemlendirmeye yönelik olduğundan bu kısımlarıyla ilgilenmedim doğrusu...

Ürün pompalı bir şişede geliyor, dolayısıyla kullanımı son derece hijyenik. İçindeki ürün seviyesini göremiyorsunuz; ama Vitamin E 3-4 ay gidiyordu (yalnızca sabah kullanıyordum), bu da sanırım aynı sürede biter (yalnızca sabah kullanıyorum). 


Serumun yapısı çok hafif, organik ve bitkisel içerikli olmasından dolayı biraz ilginç bir kokusu var; ama beni rahatsız etmiyor. Dokusunu ve verdiği hissi de seviyorum. İlk etapta cildi aydınlatması da güzel, ama bu etki fazla uzun sürmüyor. Vitamin E Moisture Serum çok güzel nemlendiriyor ve cildimi kadife gibi yapıyordu mesela, Nutriganics de nemlendiriyor ama Vitamin E gibi bir kadife hissi vermiyor.


Özetle, şiddetle önerebileceğim bir ürün değil; ama organik içerikli olması ve fiyatının bu özelliğine göre uygunluğu bakımından değerlendirilebilir.


NOT: Bu serinin gece ve gündüz kremiyle, göz çevresi bakım kremi de mevcut. Gece kreminin dokusunu testerı incelerken çok beğenmiştim. Göz çevresi bakım kremi de ilgimi çekmişti... bilmiyorum, belki sonra denerim...2 yorum

  1. acaba, organik ya da parabensiz olunca, kozmetiklerde bazı özellikleri yakalamak zor mu oluyor? ilk aklıma gelen o oldu.... arayıştaki azmin için seni takdir ediyorum:)

    YanıtlaSil
  2. Olabilir Yasemin, demek ki o kimyasalları koyanların da bildiği bir şey var :))

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.