DiorSkin Nude Skin Perfecting Hydrating Concealer 001


8 Mayıs 2012 Salı

Uzun uzun gözaltı kapatıcısı arayışımın sonucunda DiorSkin Nude Skin Perfecting Hydrating Concealer'ı bulduğumu yazmıştım. Ben, göz altlarımın sarı sarı görünmesindense daha bejimsi görünmesini tercih ettiğimden 01 Ivory rengini tercih ettim. Şimdi sıra detaylarda...DiorSkin Nude concealer ucu sivri tüpte geliyor. Tüpün ucu oldukça ince, bu da son derece minik bir miktar ürünü alabilmenizi sağlıyor. Bu anlamda hem hijyenik hem de ekonomik. Kısacası, ambalajı başarılı.


Yapısına gelirsek, oldukça akışkan kıvamı olan bir kapatıcı. Kapatıcılığı orta düzeyde. Çok yüksek değil, ama zaten ben yarı kapatıcı yarı aydınlatıcı bir ürün aradığımdan sorun olmadı. Losyonumsu kıvamı nedeniyle cilde çok güzel yedirilebiliyor. Ben minicik bir miktar ürünü yüzük parmağımın ucuna alıp tampon hareketlerle göz çevreme yediriyorum.


Bu kapatıcının bayıldığım yönleri:

1- Çok hafif bir yapısı var, sürüldüğü anda bir göz kremi gibi göz altlarını nemlendiriyor. Günün sonunda bile göz altlarım kurumamış oluyor. Sanırım ilk defa bir ambalajda yazanlar doğru çıktı. Dior'un ambalajında %100 mineral pigmentler ve enerji veren mineral su sayesinde cildin tazeliğini yeniden ortaya çıkaracağı yazıyor.
2- Rengi çok güzel; ne pembe-beyaz ne de sarı. Tam bir "fildişi". Işıl ışıl. Yalnızca kapatıcı değil, aydınlatıcı gibi de düşünülebilir. 
3- O kadar hafif ki, çizgilere -diğer kapatıcılara kıyasla- çok çok az doluyor! Ayrıca, son derece doğal bir görünüm veriyor.

En üstte: Kapatıcısız göz altlarım (evet, tek gözümde rimel yok, nedeni daha sonra)
Ortada: DiorSkin Nude Perfecting Hydrating Concealer uygulanmış göz altları
Altta: 10 saat sonra göz altlarının durumu (gün batımı olduğu için renkler biraz farklı çıkmış)

Gördüğünüz gibi kalıcılığı da başarılı. Daha yoğun kıvamlı kapatıcılar kadar değil; ama zaten bu türde kapatıcılar ince çizgilerime çok dolduğu için kullanmak istemiyorum. İlk uyguladığımda üzerine transparan pudra (MAC Prep+Prime Transparent Finishing Powder) sürersem biraz daha uzun süre ilk görünümünü koruyabiliyor. 

İçeriği de başarılı, paraben yok.


Dezavantaj olarak, gramajı çok fazla olmamasına karşın, fiyatının diğer kapatıcılara göre yüksek olması diyebilirim. 10 mL'lik bu ürün 80 TL.

Bunun yerine önermem gerekse, Estee Lauder'in Double Wear Concealer'ını önerebilirim. Ama yapısı Dior kadar hafif, kremsi ve nemlendirici değil, söylemeliyim.

Kuru gözaltlarından şikayetçiyseniz, rahatlıkla önerebilirim!8 yorum

 1. bunu çok beğendim. süper görünüyor.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Arzu'cum, süper kalıcı olmasa da, beni yaşlı göstermiyor ya, yeterli :)))

  YanıtlaSil
 3. dior un bu şekilde lacivert tüpte olanını kullandım yıllar evvel hatta çok az kalmış var tupte çokta memnun kalmıştım
  sonra lancome kullandım bitirdim ve bu yılbaşı indirimde 2. yi aldım dediğin gibi gün içerisinde çizgiler oluşturuyor
  keşke keşke bu yazını daha önce okusaydım
  ama not alıyorum bundan daha iyisini öneriyorsan da o ayrı
  bunu alıcam
  yazın için çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Smhsmh, ben Dior'un bu kapatıcısını gerçekten beğeniyorum, fakat gün içinde tazelemek gerekebiliyor.

  Yurtdışından alma imkanın varsa Helena Rubenstein Magic Concealer önerebilirim. Aynı formda ve daha kalıcı. Ya da Dior kullanacaksan, transparan pudrayla sabitleyip kalıcılığını arttırabilirsin :)

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 5. peki estenin gramajı nedir?

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.