ecoTOOLS Bamboo 6-Piece Eye Brush Set


17 Mayıs 2012 Perşembe

ecoTools'u ilk kez S. sayesinde duymuştum. Bir Gratis seferinde (o zaman Ankara'da yoktu) hepimize "EcoTools diye bir marka var, bambu fırça setinin fiyatı uygun, alayım mı?" diye mesaj atmıştı. O zaman ihtiyacım olmadığından istememiştim. Sonra da rast geldikçe EcoTools fırçaları inceledim. Gerçekten kalitesi, fiyatına göre uygun bir ürün olduğuna karar vermiştim. 

E. sayesinde MissPera'da bu markanın 6'lı göz farı fırça setini görünce ve fiyatının 39,90 TL olduğunu da okuyunca attım sepete. Bu arada, MissPera, kargo ücreti almayan, taksit yapan ve de sorgusuz sualsiz iade kabul eden bir site. ürünler de 2 gün içinde sağ salim ve son derece başarılı bir biçimde ambalajlanmış olarak elime ulaştı, aklınızda bulunsun.


Fırçalardan önce, neden EcoTools adını vermişler bu ürüne, ondan biraz bahsetmek istedim. Çünkü sapları bambudan yapılmış, hayvanlar üzerinde denenmemiş, yumuşak taklon kıllara sahip, geri dönüştürülmüş alüminyum kullanılmış, çantası doğal pamuk ve kenevirden yapılma ve üstündeki plastik keseyi de farklı amaçlarla kullanabileceğimiz bir ürün grubu EcoTools! Dünyaya dost. Fiyatı ve kalitesiyle, cebimize de bence...

Doğal pamuk ve kenevirden yapılma çanta


Beni bu sette çarpan şeylerden biri de, fırçaların üzerinde işlevlerinin yazılmış olmasıydı. Koruma poşetinin üzerinde de, hangi fırçanın hangi amaçla kullanılacağı yazıyor ayrıca. Dolayısıyla, kullanmak için çok da bu işin uzmanı olmanız gerekmiyor.

Blend-Crease-Highlight-Shade-Smudge

Large Eye Brush: göz kapağının tamamına baz türü bir far sürmek için. Aynı zamanda, sürülen farları birbirine yedirmek için de kullanılabilir.
Angled Crease Brush: Gözün oynar kısmına (yani açıp kapattığında çizgi olan yere) göz kapağından bir koyu renkte farı sürerek etkili bir makyaj yapmak için kullanılır.
Highlighting Brush: Kaş altına ya da göz pınarına aydınlatıcı sürmek için kullanılır.
Petite Eye Shading Brush: göz kapağı kenarına ve çevresine gölge yapmak için kullanılır.
Smudge Brush: göz kalemini dumanlı göz makyajı eyes yapmak için kullanılır.

Sabah hemen normal fırçalarla ürün almayı başaramadığım bir Clinique farımla denedim fırçalarımı. Sonuç son derece başarılı! Farı almak için çabalamam gerekmedi, fırçaların kılları son derece yumuşak, şefkatle far uyguluyor :) Hele "Crease" için olan fırçaya bayıldım. Eğimli ucu sayesinde tek fırça darbesinde istediğim gölgeyi verdi. İki minik fırçayı henüz kullanmadım, ama uygulama sonuçlarını tahmin edebiliyorum. 

Far paleti: Clinique Surprise Surprise
Göz kalemi: Flormar Ultra Black

Set, boyut olarak da her seyahatte çantaya atılabilecek gibi. Fırçalar standart fırçalardan kısa, ama uygulama açısından hiç sorun oluşturmuyor. Taşıma açısından da çok avantajlı.

Kısacası, ben bu ürüne bayıldım! Aklınızda far fırçası almak varsa, bir bakın derim.3 yorum

 1. bu fırça seti uzun süredir takibimde en sonunda netten alcam dayanamayıp çook kullanışlı gözüküyolar:) benim bloguma da beklerim sevgiler:)

  http://bendenbisylr.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. aldım, kullandım, hele böyle güzel güzel kullanım yeri anlatılınca daha bir güzel kulandım :)

  YanıtlaSil
 3. İzlemeye başladım BendenBirşeyler :)

  Meycan'ım, öperim!

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.