Lancome Crayon Khol Waterproof Eyeliner -02 Chataigne Brun


18 Mayıs 2012 Cuma

Boyner'in Anneler Günü haftasında yaptığı "kozmetikte ikinci ürüne %40 indirim" kampanyasını bir "miktar" Lancome ürünüyle "orta hasarlı" olarak atlatmıştım :) Gerçi, aldığım hiçbir üründen pişman değilim, hatta, almadıklarımdan pişman olabilirim! Bu nefis göz kalemi de, o arada sepete atılanlardan.

Neden bu kadar ürün aldığımla ilgili ara not: Yalnızca dörtlü far alacaktım. Görevli bayandan bir uygulama yapmasını rica ettim... Bana farlı, rimelli, göz kalemli, aydınlatıcılı, allıklı, rujlu öyle güzel bir makyaj yaptı ki, dayanamadım :) Evet, her seferinde aynı şeyi yapıyorum!

Son söyleyeceğimi ilk yazacağım. Önümüzdeki ay bu kalemin 01 Raisin Noir (siyah) rengini de alacağım kesinlikle. Zira, kendisi harika bir göz kalemi. 

Göz kalemi deyip geçmemeli. Bunun zor sürüleni var, yağ gibi kayanı var. Yağ gibi kayıp da iki saat sonra göz çevresini panda kıvamına getireni var. Yumuşak sürülmesi için ucu yumuşacık olup çizginin yarısında kırılanı var! Kalıcı olup gözün üstünden çıkarılamayanı, "sökmek" için göz kapağını haşat edeni var... 

Ve sevgili Lancome Crayon Khol göz kaleminde bu sorunların hiçbiri yok!


İki uçlu bir kalem bu. Arkasında hem kusurları silmek, hem de -isterseniz- dağıtmak için lastik-sünger karışımı bir ucu var. Benim ihtiyacım kahverengi bir kalemdi, dolayısıyla Chataigne Brun rengini aldım. Soğuk, acı bir kahverengi, tam istediğim gibi. Rengini de gayet güzel veriyor.


Sürülmesi çok kolay. Ucu yumuşacık; ama Flormar Ultra Black ya da MAC Pearlglide ya da Avon SuperShock gibi kontrolsüzce kaymıyor göz kapağında. Dolayısıyla, en kısa sürede en düzgün çizgiyi Lancome ile çekebiliyorum. 


Hiç dağılmadan, akmadan bütün gün göz kapağımda kalıyor. Diğer kalemler mutlaka göz kenarına bulaşırken, Lancome Crayon Khol Waterproof'ta bu sorunu hiç yaşamadım. Ve bu kalıcılığına rağmen, yalnızca Bioderma Sensibio H20 ile ıslatılmış pamukla tek seferde çıkıyor! Şaka gibi! Diğer kalemleri kullandığımda, temizlemek için Lush Ultrabland + Bioderma kullanmam ve epeyce uğraşmam gerekirken, hiç akmayan, bulaşmayan göz kaleminde yalnızca Bioderma'nın yeterli olması gerçekten ilginç. Hoş, Lancome'un rimelleri de böyle.


Fiyat olarak bahsettiğim diğer göz kalemlerinden farklı. Ama kesinlikle değer! Başta da yazdığım gibi, önümüzdeki ay siyahını da alarak göz kalemi konusunda rahata ermeyi umuyorum.2 yorum

  1. gönlüne göre kalem bulman harika! Güle güle kullan. Öyle bir anlattın ki, ocağım incir ağacı dikilecek gibi :))

    YanıtlaSil
  2. Meycan'ım, göz kalemi insanı rezil de eder vezir de :) Eğer düzgün kalemin varsa, bitince al. Ama elindekiler akıyor, bulaşıyorsa, al gitsin. Epeyce de uzun zaman gider bence :)

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.