Lancome Hypnose Precious Cells -02 Densifying Brown


21 Mayıs 2012 Pazartesi

Lancome seferimdeki parçalardan biri de bu rimel. Lancome'un Hypnose serisinin çok hayranı var. Kimi klasiğini seviyor, kimi diğerlerini. Ben klasiğini kullanmadan Doll Eyes ve Precious Cells ile başladım. Aslında ikisi de tesadüf oldu. Precious Cells'i, Lancome görevlisi bayan kirpiklerime uyguladığında çok beğendim. Kirpiklerimde zaten rimel olmasına rağmen, iki göz arasındaki fark çok belirgin olunca, yeni far paletimle uyum sağlasın diye kahverengisini almaya karar verdim.


Almadan önce de bir yerlerde okumuştum; ama bu rimelin vaad ettiği şey kirpiklere hacim vermek ve zaman içinde kirpikleri güçlendirmek. 


Rimelin formu gerçekten diğer Hypnose ürünlerine göre daha kremsi. Ama çok kolay uygulanıyor. İnce, helezonik fırçası rimeli bulaştırmadan kolayca uygulanmasını sağlıyor. 


"Kirpikleri güçlendirme" etkisinden bahsetmem için henüz erken. Makeup Alley'de bu etkiyi gördüğünü söyleyenler var gerçi. Hacim olarak da çok emin değilim. İki kat sürülürse daha yoğun görünüm veriyor. Ama tek katta da kıvrık ve daha uzun kirpiklere sahip oluyorum. 

Sol göz: Lancome Hypnose Precious Cells -tek kat, Sağ göz: Rimelsiz.

Genel olarak kirpiklerime verdiği etkiyi ve rengini çok sevdim. Kahverengi tonlarında ya da "nude" renklerde göz makyajı yaptığımda tercih ettiğim rimel bu oluyor. İKi kat sürdüğümde dahi kirpiklerimi sertleştirmiyor. Ve de kirpikten çok kolay temizleniyor. Sanırım Lancome rimellerimi diğer iki rimelime göre (Yves Rocher Lash Plumping Mascara ve Clarins Wonder Perfect Mascara) daha sık kullanıyor olmamın nedeni bu!

Ancak, ufak bir miktar toplaklanma ve gün içinde de minik minik dökülme sorunu var. Ben çok dert etmiyorum; ama, bu durumlardan hoşlanmayanlara uygun bir rimel olmadığını söylemeliyim. 

Ben Lancome indiriminden aldığım için piyasa fiyatını tam bilmiyorum; ama sanırım 70 TL civarında. Çeşitli internet sitelerinde daha uygun fiyata da bulunabiliyor. 2 yorum

  1. buna bayıldım tatlım. sende de süper durmuş. güle güle kullan.

    YanıtlaSil
  2. teşekkür ederim Arzu'cum :) Öperim!

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.