Lancome Ombre Absolue Palette F10 -Murmure du Desert


20 Mayıs 2012 Pazar

Bu ara biraz Lancome'a güzelleme yapasım var... Her zaman sevdiğim bir marka olmuştur; ama, bu makyaj işine bu kadar düştüğümden beri gerçekten ne kadar iyi ürünleri olduğunu daha çok fark ediyorum.

Bu kapsamda, bugünkü konuğumuz da başlıkta adı geçen dörtlü bir far paleti: F10 -Murmure du Desert (Çölün Uğultusu). 


Adının yaptığı çağrışım güzel, gerçekten çöl renkleri var bu palette: kum rengi, sıcak bir turuncu, kahverengi, fildişi...


Oldukça ince bir ambalaj içinde, farklı uygulamalar için üç farklı aplikatörle sunulmuş bir dörtlü far bu. Aplikatörle göz makyajı yapanların hoşuna gideceğine eminim; ben yalnızca uzun sivri uçlu aplikatörünü göz pınarını aydınlatmak için kullanmayı tercih ediyorum. Bu paletteki farları genelde parmaklarımla ya da ecoTOOLS fırçalarımla uyguluyorum. Sonuç harika oluyor!


Paletteki farlar mat bitişli, çok hafif pırıltılı gibi görünse de, uygulandığında böyle bir etkisi kalmıyor. Rengini çok çok iyi veriyor, kalıcılığı da çok başarılı. Far bazı olmadan da bütün gün göz kapağında uçmadan kalıyor. ecoTOOLS fırçalarla sorun yaşamadım; ama Sigma E25 fırçamla almaya kalktığımda biraz tozlaştı. Bu yüzden, parmakla uygulanınca en iyi sonucu alıyorsunuz. Renkleri tanımlamak gerekirse:

Sol üst (1): Bu çok tatlı bir fildişi. Tüm göz kapağıma baz olarak uyguluyorum genelde. Pek çok farla da kombinlenebilecek, aydınlatıcı bir renk.
Sağ üst (2): İçinde sarılık-turunculuk olan bir kum rengi. Tam çöl kumu ama! Doğal bir görünüm için (1)in üstüne gölge olarak kullanabiliyorum. Sabah bir yere gideceksem bu ara yaptığım makyaj bu. Ya da, daha renkli bir makyaj yapacaksam, göz kapağımın üstüne geçip diğer renklerin etkisini arttırıyorum.
Sol alt (3): Kiremit rengi/turuncu. Bu far paletini almamın nedenidir kendisi. Tatlı, sıcacık tonlu bir kiremit rengi. Bu yaz gözüm hep bu renklerde! Bu farı sürünce de içim ısınıyor. Crease bölgesine ya da göz kenarına gölge için kullanıyorum.
Sağ alt (4): Soğuk tonlu bir sütlü kahve. Az sütlü ama :) Gece dışarı çıkacaksam, göz altını ve göz kenarını gölgelendirmek için kullanıyorum. Yazın gündüz makyajında daha hafif renkler tercih ettiğim için bu rengin hakkını sonbaharda daha çok vereceğim gibi düşünüyorum. Ama kiremit renginin içine hafifçe kattığımda gölgelendirmenin etkisini çok güzel arttırıyor. 

Üstten alta: 1-2-3-4 (üst resim flaşlı, alt resim flaşsız), herhangi bir baz olmadan

Farın içindeki kullanım kılavuzunda bu paletle yapılabilecek 3 farklı uygulama da anlatılmış.


"Naturel"i haftasonu, gündüz makyajı olarak; "Contraste"ı her zaman, her koşulda, "Sophistique"yi de akşam ya da özel bir durum için uygulamayı tercih ediyorum...

Naturel

Contraste

Sophistique

Far paleti: Lancome Ombre Absolue Palette F10 Murmure du Desert
Rimel: Lancome Hypnose Precious Cells
Kaş kalemi: Flormar No. 401

Bu upuzun ve bol görselli yazıdan da anlaşılacağı gibi, ben bu far paletini pek çok sevdim ve bu aralar sık sık kullanıyorum. Ben Boyner'den 125 TL'ye aldım, ama MissPera'da sanırım biraz daha uygun fiyatı. 

Mayıs sonuna geldik; ama havalar bir türlü ısınamadı... O zaman ben de size, bu paletteki renkler kadar sıcacık bir yaz diliyorum... Sevgiler!4 yorum

  1. 3 farklı makyaj üçü de çok güzel. bana da öğret.

    YanıtlaSil
  2. Bir gün makyaj akşamı yapalım Arzu'cum :)

    YanıtlaSil
  3. güzel göz kalemi nasıl çekilir, birgün de senin o tatlı detaylı anlatımınla anlatsannn :)))

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.