Shiseido Dual Balancing Foundation SPF 15


8 Mayıs 2012 Salı

Doktorum civanım Ç. alıp çok methetmişti bu fondöteni. Gerçekten de, yüzünde gördüğümde pek hoşuma gitmişti. Sonra gidip hemen kendim deneyeyim istedim. Ve gerçekten duruşu çok hoşuma gidince, bir de hafif de olsa güneş koruma faktörü de olunca attım sepete!


Bana uygun olan rengi O40 Natural Fair Ochre. Oldukça sıvı bir fondöten, kapatıcılığı orta düzeyde. Eğer tam kapatıcılık istiyorsanız, ilk katı sürdükten sonra 15-20 dakika bekleyip ikinci katını sürebilirmişsiniz -ben denemedim. Eğer cildiniz çok yağlı değilse, kalıcılığı da iyi. Zaten, "Dual balance" isminin de anlatmaya çalıştığı gibi, karma ciltlere yönelik, cildin kuru kısımlarını nemlendirme, yağlı kısımlarındaki parlamayı engelleme üzerine tasarlanmış bir ürün. Bence bu dediklerini yağlı bölgeler için tam olarak yapamıyor, ama ciltteki duruşunu seviyorum. Bir de, asla yüzümde fondöten olduğunu hissetmiyorum -ki benim için en önemli kriterlerden biri bu. Bir de, içeriği yine parabensiz, az kimyasallı.


Ben ürünü şişenin ağzından petri kabına (ya da bir krem kavanozu kapağına) alıp Sigma Small Duo Fibre F55 fırçamla uyguluyorum. Bu fondötenin tek kötü yanı şişesi. Yani, bu kadar "dual balance" teknolojisi yapan firmanın pompalı bir şişe yapamamış olmasını hayretle karşılıyorum. Fondöten çok akıcı, az bir miktarı da bütün yüze yetiyor. Ama o geniş ağızlı şişeden o az miktarı almak çok zor!


Shiseido fondötenin fiyatı 119 TL. Bu fiyata başka fondötenler de çok rahat bulunur. Cildimdeki duruşundan memnun olduğum ve de bana fondöten sürdüğümü hissettirmediği için seviyorum.

Bilgilerinize sunarım :)Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.