Avene AntirougeurCalm -Kızarıklık Giderici Maske (Masque Apaisant Reparateur)


15 Haziran 2012 Cuma

Bu maske de sevgili börülceme verdiğim Avene siparişlerindendi. Ve fakat, aslında kızarıklık için olanı değil, nemlendirme için olanı (Masque Apaisant Hydratant) istemiştim ama canı sağolsun :) Bu vesileyle, kızarıklık giderici ürünlerle ilgili de bilgim olmuş oldu.


Şimdi benim burun bölgemde bir miktar kızarıklık var. Çok rahatsız edici değil, ama makyajdan önce bazlarla vs üzerinde çalışılması gerekiyor bir miktar. Masque Apaisant Antirougeur maske ise, aslında ciddi kızarıklıkları ve hatta belirgin kılcal damarları olan kişilere yönelik bir ürün ve özellikle lazer işlemlerinden sonra rahatlatma ve kızarıklığı giderme amaçlı olarak kullanılması öneriliyor.Ürün, Avene Termal suyuyla zenginleştirilmiş, paraben içermiyor. Mat yapıda bir jel kıvamında. Bildiğimiz maskelerden farklı olarak, yüze sürüldüğünde donmuyor. Çok yoğun bir krem gibi ciltte kalıyor. 10 dakika ciltte beklettikten sonra tercihen Avene termal suyu sıkılmış bir pamukla (ben Bioderma Sensibio H20 kullanıyorum) siliniyor.


Bu maskeyi henüz 3-4 kez kullandım. Kızarıklıklar konusunda bir yorum yapamıyorum; ama benim alerjik ve özellikle bu aylarda kaşınan cildimi rahatlatıyor. Bir süre sonra hafiften yakmaya başlıyor sanki, ama rahatsız edici boyutta olmuyor. Pamukla sildikten sonra da yumuşak, nemli ama mat bir cilt bırakıyor.


Bitince bir daha almayı düşünmüyorum (onun yerine nemlendirici maskeyi deneyeceğim); ama cildinde belirtilen türde kızarıklıklar olanlar düşünebilir...

Fransa'dan 15,20 Euro'ya aldığımız bu maskenin TR'de satışı var mı bilmiyorum... Online sitelerde rastlayamadım (benzer türde ürün olarak Masque Apaisant Hydratant 57 TL bu arada). Eczanelere sorabilirsiniz...2 yorum

  1. Bakalim nem maskesini begenecekmisin benim kadari, ben cok seviyorum onu ; )

    YanıtlaSil
  2. Beğeneceğimi düşünüyorum aslında, çünkü bu maskenin bile nemlendirmesi gayet güzel! :)

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.