Avene Serum Apaisant Hydratant -Nemlendirici Serum


14 Haziran 2012 Perşembe

Yüzümü yoğun olarak nemlendirmek için parabensiz, az kimyasallı serum aradığım dönemde Avene'in bu serumunu gördüm ve börülcemin Fransa seyahatinden kendisini ülkemize getirttim.


Avene'in tüm ürünlerinde olduğu gibi Avene termal suyuyla zenginleştirilmiş, paraben içermeyen bir ürün. Hassas ciltler için geliştirilmiş. İçindeki lipozomlar cildin alt tabakalarınca emilebiliyor ve nem kaybına karşı tam koruma sağlıyor -muş. Sonuç: nemli ve kadifemsi bir cilt.


Serum 30 mL'lik pompalı ambalajda sunuluyor. Pek çok serumun aksine şeffaf bir şişesi olması, ne kadar kaldığını görebilecek olmaktan dolayı beni çok mutlu etti! Yapısı jel kıvamında, iki pompa sıkıyorum her seferinde. Yüzüme anında bir serinlik veriyor ve bu çok hoşuma gidiyor. Sanki gerçekten nem yüklüyormuş gibi hissediyorum. Ciltte güzel emiliyor, termal su bazlı olduğu için yağlı bir his bırakmıyor... aksine, cilt gerçekten biraz toparlanıyor ve daha gergin duruyor. Bu aralar TBS Nutriganics serumumu gece, Avene'i gündüz kullanıyorum. Ama, TBS bitince tek başına Avene ile devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü, istediğim etkiyi bu serumda buldum. Hoş, hala favorim TBS Vitamin E serum... ama olsun, en yakın yaklaşık sonuç da Avene Serum Apaisant Hydratant!

Avene serumu Fransa'dan 22 Euro'ya aldık. TR'de, online satış yapan sitelerde genelde 65 TL civarında... Nem kaybı yaşıyorsanız, düşünebilirsiniz.4 yorum

 1. Hi

  Thank you so much for posting this!

  MD Dr Adnan HAKYEMEZ and http://www.eczanemizburada.com

  YanıtlaSil
 2. Hi

  Thank you so much for posting this!

  MD Dr Adnan HAKYEMEZ and http://www.aveneguneskoruyucu.com

  avene güneş koruyucu

  YanıtlaSil
 3. Bu avene serumu benim kuru cilde biraz az gelmisti, ondan tekrar almamistim, ama senin begendigine sevindim : )

  YanıtlaSil
 4. Viva'cım, benim cildim normalde yağlıya dönük karma. Ama nemsiz. O yüzden hoşuma gitti dokusu. Kuru ciltler için yeterli olmayabilir, evet...

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.