Cecile No. 87 Oje


5 Haziran 2012 Salı

Türk markaları ojelere numara değil de "havalı" isim verdikleri gün sanırım hiç yabancı oje aramamıza gerek kalmayacak. Çünkü renk skalası ve kalite açısından gerçekten aşmaya başladılar...

Bugünkü ojemiz, Migros süpermarkette görüp beğendiğimiz ve sonrasında yine bir parfümeride denk gelince alamadan edemediğimiz Cecile 87. Hani OPI, Sally Hansen, Essie falan olsaydı bu ojenin markası, ismi muhtemelen "Wear Denim Jacket to Disco", "Denim Jacket", "Denim Jacket to Space" gibi bir şey olurdu. Nedense, bu ojeyi sürdükçe aklıma bu isimler geliyor!


Zira, yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi kendisi holografik bir "kot" rengi. İçinde eflatunlar olan bir "denim mavi" ve bence yazın sürülebilecek en muhteşem alternatif renklerden!


Kendisi sedefli bir oje. Aslında bir de mat yapsalarmış, tam olurmuş! Üstüne matlaştırıcı cila ile çok çok havalı durabilir. Rengini iki katta veriyor; ancak çok çabuk kuruyor. Tırnakta kalma süresi de fena değil. Ama zırt pırt oje değiştiren biri olarak ben iyi bir referans değilim. Tek kötü yanı, fırçası. Yani, bendeki mi yamuktu, yoksa hepsi mi böyle bilmiyorum; ama fırça bildiğiniz eğri... üretim hatasının bana denk gelmiş olduğunu umuyorum.


Adının "denim"li bir şey olması gereken bu ojeyi "Cecile 87" diye arayınız lütfen! Yaz boyu tınaklarınızdan çıkarmak istemeyeceksiniz :)4 yorum

 1. Ben de Cecile'den bir kaç oje aldım fakat denediğim 2 tanesi çok koyu kıvamlı ve kurumak bilmiyor.Seninkinin rengine bayıldım görürsem ben de alıcam kötü deneyimime rağmen.

  YanıtlaSil
 2. Marketlerde satılanların son kullanma tarihi geçmiş bile olabiliyor Begummy. YKM'de falan Cecile'in standı oluyor, belki orada denersen daha taze oje bulabilirsin :)

  YanıtlaSil
 3. Ben de bu ojeyi tesadüfen Migros'ta sepette görüp almıştım ve çok sevdim ilk sürdüğümde :)) Şuan 3. sürüşüm oldu sanırım . Benimkinin fırçası ya yamuk yahu çok ilginç ... :D

  YanıtlaSil
 4. Evet Junkhead, renk şahane... ama demek ki Cecile ojelerin fırçasında bir sorun var. Bu kadar tesadüf tuhaf :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.