Lila Kutu Haziran: Son Şans!


21 Haziran 2012 Perşembe

Aslında düzgün fotoğraflarını da çektim bu kutunun ve ürünlerinin; ama yayınlanacak hale getirmek için harcayacağım çabaya ve zamana yazık olacağını düşündüğümden üç görselle tamamlamayı uygun buldum.

Bundan önceki Lila Kutu yazılarıma bakarsanız, isteksizliğimin nedeni de anlaşılır. Geçen aylardaki özenden, ürün yelpazesinden ne yazık ki eser yok bu ayki kutuda. Önce bu ayın kutusunu yazıp sonra da Lila Kutu'ya bir kaç önerimi sıralayacağım. Anladığım kadarıyla, pek çok kişinin ortak beklentisi bu yönde. 


1- AveSeene China Doll Night Cream: Kutuyu açtığımda ilk olarak bu krem gözüme çarptı ve çok sevindim doğrusu. Ne zamandır denemeyi istediğim bir üründü! Önümüzdeki ay da "Day Cream" ya da göz çevresi bakım kremi "Puff Be Gone"ı verirlerse mesela, yine aynı derecede mutlu olurum! Seriyi de tamamlamış olur Lila Kutu. Yalnız, Lila Kutu'dan o kadar çok cilt bakım ürünü çıkıyor ki, kendimi laboratuvar faresi sanmaya başladım. Bu kremi de, hemen değil, Temmuz sonundaki ufak tatilimizde yanımda götürüp deneyeceğim. Yorumlarımı o zaman yazarım.

2 -HC Hair Care Bitkisel Bakım Şampuanı ve Yoğun Vitamin Destekli Saç Kremi: Bence bu tek ürün olarak değerlendirilmeli. Neticede şampuan ve saç kremi. Fiyatları da bir TIGI Bed Head vs gibi üst seviyelerde değil. Ambalaj 15 mL'lik, aslında fena değil kullanım açısından. Ama, poşet yerine tüp ambalajda gelseydi aboneler daha az şikayet ederlerdi diye düşünüyorum. Bu şampuan+saç kremi ikilisi de tatile kadar tester kutumda bekleyecek.

3- Rareblossom Bronzlaştırıcı Yağ: Kutudan çıkan, güzel diyebileceğim ürünlerden biri de buydu. Ve fakat, bronzlaştırıcı yağ ve Lila Kutu'nun "sağlık" konsepti birbirine pek uymuyor gibi geldi. Çünkü ambalajın üstünde yalnızca "güneşe çıkmadan önce uygulayın" gibi bir ibare var. GKF (SPF) bilgisi de yok. Rareblossom'a mail attım kullanımla ilgili. Sağolsunlar, hemen yanıt yazdılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İçinde GKF olmayan bu yağı ya bir miktar bronzlaştıktan sonra sürmeye başlıyormuşuz, ya da güneşin etkin olmadığı 10:00'dan önce/15:00'ten sonra kullanmamız öneriliyormuş. Benim tatil valizime gitmeyi bekliyor tester kutusunda...4- More Than Soap El Yapımı Sabun: Ambalajı pek göz alıcıydı. Bendekinin içeriği de şu an uğraştığım soruna uygun: sivilce ve siyah noktadan arındırıcı bitkisel sabun. İçinde de termal su mevcut. Geldiği günden beri yüzümü sabah-akşam bu sabunla yıkıyorum. Siyah noktalar üzerinde bir etkisi yok tabii ki -bence böyle bir ürün de yok, var diyen beri gelsin, lütfen :) Ama sivilceler üzerinde sanki bir miktar etkili. Sonuçta, tamamen bitkisel, el yapımı bir sabun olduğu için kullanmak hoşuma gidiyor. Rengi, şekli de şirin. Güzel bir ürün.

5- n.y. Beauty Oje: Yazın bordo renk... neyse, seveni de vardır. Kışın çıksa sevinirdim. Ama oje başarısız. Çok zor sürülüyor. Güya "tek katta pürüzsüz" olacaktı ama ilgisi yok. Bakınız swatch. DBP, Toluene, Formaldehit içermemesi ve Türkiye'de üretiliyor olması tek artısı. 3500 tane bordo ojemin yanında kışı bekliyor kendisi.


Resimde iki kat uyguladım, dokusunun düzensizliği anlaşılıyordur sanırım...


6- Huiles&Baumes Göz Çevresi Serumu ve Gündüz Kremi: Bu marka, EcoCert sertifikalı organik içerikli ürünler sunduğu için hoşuma gidiyor. Ama, 2 mL'lik poşet gündüz kremi testerı ile ne anlayacağım, hiç emin değilim. Göz serumu yine sanırım 2-3 kereye yeter. Onu da seyahate saklıyorum. Daha önceki Freshline Göz Çevresi Kremiyle birlikte minik kavanozlara koyup tatilde kullanacağım. Tül kesesi ürünlerin kendisinden daha kullanışlı :)

Azzaro Chrome EDT ve Ferrari Black EDT Erkek Parfümleri: Baba horoza gitti. Kokularına bakmak için her iki bileğine de sürdük ama koku falan alamadık. Eşimin seyahat çantasında duruyor. Tamam, hoşluk ama, bunlar -daha önceki aylarda olduğu gibi- sürpriz ürün kategorisinde verilebilirdi. Çünkü ben bu kutuyu "kendim için" yeni ürün denemek adına alıyorum. Erkek parfümü beni ilgilendirmiyor... Bu yüzden, ürün olarak saymıyorum.

------------

Görüldüğü üzere, geçen aylarda 8-9 olan ürün sayısı bu ay 6'ya inmiş. Kullanılabilir ürünlerle ilgili yorum yapmıyorum; çünkü herkesin beklentisi ve beğenisi farklıdır. Ama ortak kanaat olarak:

(1) Ürünün yararının/etkisinin anlaşılamayacağı boyda poşet testerlar yerine "deneme boyu" ürünler gönderilmesi,
(2) Renkli kozmetik/cilt bakımı ürünü dengesinin iyi kurulması,
(3) Doldurulan güzellik profillerine önem verilmesi,
(4) Cilt bakım ürünlerinin şampuan/duş jeli/sabundan ibaret olmaması,

önemli... Bununla birlikte, yurtdışında satılan kutularda her ay içerik önceden gösteriliyor ve aboneler tercih ederlerse kutuyu alıyorlar. Ben işin sürprizinde değilim ki, merak ettiğim markaları denemek istiyorum, o kadar. Belki tek bir ürünü denemek için vereceğim 19 TL, ama en azından bu benim tercihim olacak...

Temmuz ayından sonra aboneliğimi gözden geçireceğim. "19 TL ödüyoruz, her ay yeni ürün deniyoruz" fikrine pek katılmıyorum. Belli bir ücret ödeyip, vaat edilen ve daha önce başarılı bir biçimde verilmiş hizmeti almak istiyoruz.

Umarım Lila Kutu da önerileri ve eleştirileri dikkate alır...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.