MAC Prep+Prime Skin Base Visage Makyaj Bazı


13 Haziran 2012 Çarşamba

Baz niyetine kullandığım MAC Strobe Liquid aydınlatıcım bitmek üzere olduğundan ve son zamanlarda cilt parlamasına ve renk eşitsizliklerine kafamı takmamdan dolayı canım E.'min pek sevdiği makyaj bazı  MAC Prep+Prime Skin Base'i denemeye karar verdim. MAC'teki MUA ile uzun istişarelerimiz sonucu, bu ürünün bana en uygun baz olduğunu konusunda fikir birliğine de vardık.

Bu tür ürünleri alırken, öncelikle, bir üründen ne beklediğinizi çok iyi tanımlamalısınız. Ben bir makyaj bazından çok fazla şey bekliyormuşum: hem gözenekleri küçültsün, hem cilt tonunu eşitlesin, hem cildi düzgün göstersin, hem makyajı sabitlesin. Yani, şu reklamlardaki "koşarken obua da çalıyor" misali. Ama ürünlerinin böyle şeyler yapabildiğini söyleyen markalar var, yok değil. Sonra alınca daha çok hayal kırıklığına uğruyor insan... yine de, beklentisi yükselmiş oluyor. MAC'teki MUA da bu bazın bunların her birini yalnızca bir ürünün yapamayacağını söyleyince biraz kendime geldim sayılır...


Kendi kendime beklentimi çok yükseltmiş olsam da, yine de sevdiğim bir ürün oldu. Öncelikle söyleyeyim, gözeneklerdeki görüntüyü gidermiyor (öyle  bir şey vaat de etmiyor). Yani bir Benefit Porefessional etkisi yok. Ama, cildime sürdüğümde kadifemsi bir doku elde ediyorum ve renk tonu nispeten daha dengeli duruyor. Gözenekler üzerinde de hafif bir etkisi var, yok değil. Fondöteni ve allığı çok güzel tutuyor. Daha önce kullanmış olduğum güya mucizeler yaratacak olan Avon baz ile alakası yok mesela. Matlaştırıcı bir ürün değil; ama yağlanmayı ve parlamayı da bir miktar engellediğini söylemeliyim.

Bu arada, daha önce bir kaç blogda da okuduğum bir kullanma süresi karışıklığı var bu üründe. Kutusundaki etikette 24 ay, şişenin kendisinde ve kutunun orjinalinde 6 ay yazıyor. Doğrusu 6 ay; zira etiketteki tanımlama zaten bu ürüne ait değil, MAC Skin Face Protect isimli, SPF 50 de içeren ve aslında sanırım TR'de satılmayan başka bir baza ait. Ambalajlama yaparken dikkat lütfen...

Yanlış Etiket...

Skin Base Visage mat bir ürün değil. İçindeki silikon dolayısıyla hafif mat bir bitişi var; ama aslında ilk sıktığınızda çok rahat görebileceğiniz ışıltılar içeriyor. Ben The Body Shop fondöten fırçasıyla yüzüme yediriyorum. Yedirdikten sonra ışıltıları yok oluyor, yerini aydınlık bir cilt alıyor. Sanırım bu ışıtılar, Strobe Liquid'in de içinde bulunan ışığı yansıtan ve cildin renk tonunun daha eşit görünmesini sağlayan foto-pigmentler. Ambalaj yine pompalı, yine hijyenik. Benim yüzüme 1,5 pompa yetiyor.

Ben hem gündüz tek başına, cilt tonum eşitlensin diye; hem de özenli makyaj altına severek kullanıyorum. MAC Prep+Prime üstüne bir kapatıcı, bir allık, bir parlatıcı... tamamdır! Fondöten ve allığı sabitlemesi de başarılı. Daha da bir şey istemiyorum :) Siz de "bana bu kadarı yeter" derseniz, deneyebilirsiniz! Fiyatı, 67 TL.


MAC ürünlerini MAC Mağazalarından alabilir ya da 02162171790 numarasını arayarak telefonla sipariş verebilirsiniz. 
2 yorum

  1. İşte bu :))) Aradığımı sanırım buldum Başak'cım :) Sevgiler.

    YanıtlaSil
  2. Güle güle kullan o zaman :)

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.