PASTEL Perfumed Nail Polish: Orange


16 Haziran 2012 Cumartesi

Öncelikle yazayım, bu oje bana hediye gelmedi. Yani, promosyon ürün değil, alın teri :) Hal böyle olunca, insan daha rahat yorum yazıyor ürünlere, özgürlük bir nevi (diyerek züğürt tesellimi de yazmış olayım).

Aslında her yerde bu kadar gördüğüm bir ojeyi almaya hiç niyetim yoktu; ama Instagram'da canım arkadaşım A.'nın tırnaklarında görünce, kendisi de ojeyi pek beğendiğini söyleyince, Orange -Turuncu olan rengini aldım.

Oğlumun biberleri ile rengi daha bir ortaya çıkmış, değil mi?

Oje miniminnacık bir ambalajda satılıyor; ama bence iyi. Çünkü büyük olanlarını da bitiremiyorum ben; ertesei seneye kaldığında illa ki yapısı bozulmuş oluyor. Fırçası küçük; ama benim tırnaklarım da küçük olduğundan sorun yaşamadım. Tam tersine, ojeyi rahat rahat, bulaştırmadan sürdüm. 

Sürümü kolay değil. Altına Butter London Nail Foundation sürdüğüm halde ilk katta kapatıcılığı yeterli olmadı ve biraz yol yol sürüldü. İkinci katta kapatıcılığı yeterli oldu; ama yol yol olma ile ilgili sıkıntılar devam etti. Bunlar sanırım ojenin yoğum kremsi yapısından kaynaklanıyor. Yine de, bu yapısına göre oldukça çabuk kuruyor.


Sürülme zorluğu dışında, ojenin parlak bitişi beni çok memnun etti. Sanki üstüne parlak bir topcoat sürülmüş gibi duruyor. Gerçekten güzel. Rengi tam bir portakal rengi. Ne neon, ne kırmızı ya da sarı tonlu. Bildiğiniz turuncu. Tam yazlık! 

Bir güzel yanı da dayanıklılığı. Normalde ojelerin üstüne Seche Vite Dry Top Coat sürüyorum. Bu sefer sürmedim ve iki gündür uçlarda minnacık bile soyulma olmadı. Dayanıklılığı benden 10 numara aldı!

Koku kısmına gelirsek... zayıf. Evet, kuruduktan sonra tatlı bir portakal kokusu geliyor (tırnağı burnunuza yaklaştırırsanız). İkinci gün koku hiç kalmıyor. Benim için hiç sorun değil, ama parfümünün kalıcı olmasını bekleyenlerin aklında bulunsun. 


Pastel kokulu ojeler 2,50 TL'ye satılıyor. Ben en çok Grapefruit (mercana yakın bir şeker pembe) ve Orange renklerini beğendim; Cinnamon (altın rengi minik simli topcoat) da aklımda kaldı. Dayanıklılığı nedeniyle öneririm!1 yorum

  1. enerjIk bır renK ten rengınze ellerınıze yakıŞmışş ...
    cınnamon yanı tarcın kokusunu beğenmemısdım ben rengı fena degıldı ama...

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.