Essence Long Lasting Eyepencil -14 Think Khaki


30 Temmuz 2012 Pazartesi

Essence'in long lasting serisi göz kalemlerinin methini hem bloglarda okumuştum, hem de D'mu pek güzel olduğundan bahsetmişti. Yaz için "siyah olmayan göz kalemi" arayışındayken, bu güzelim hakiyi buldum.


Long Lasting göz kalemleri, asansörlü, yani kalemtraşla aşılması gerekmeyen türde göz kalemlerinden. Yapısı çok yumuşak ve hatta fotoğrafı çektikten sonra tam bileğimde swatchlarken ucu kırıldı. Dolayısıyla, ben de buzdolabında tutuyorum kendisini.


Bu kalemlerin 9 rengi mevcut, ama hiç dokuzunu bir arada görmedim. Ben 09 Cool Down ile 14 Think Khaki arasında çok kaldım; ama, mavi kalemimi Bourjois'dan alınca, Essence'e de haki için şans verdim.


14 Think Khaki, bildiğimiz haki -yalnızca metalik. Çok rahat sürülüyor, rengini de güzel veriyor. Çıkarmak için yağ bazlı bir temizleyici gerektirmese de, tüm gün göz sürülüdüğü yerde duracak, akmayacak ve bulaşmayacak kadar da kalıcı. Bu rengi özellikle the Balm NUDE'tude paletimdeki farlarla kullanmayı sevdim, çok doğal göz makyajları çıktı ortaya...

Essence Long Lasting Eye Pencil 14 Think Khaki
The Balm NUDE'tude Sophisticated far
Lancome Hypnose Doll Eyes Rimel 01 So Black
Rival de Loop Natural Touch Concealer 01

Kalıcı ve kolay sürülen, rengini güzel veren bir göz kalemi arıyorsanız, öneririm. Essence Long Staying Eye Pencil ürünlerini Gratis mağazalarından 4,95 TL'ye alabilirsiniz.2 yorum

  1. Bugün bu kalemlere bende baktım yapısını bilmediğimden almaktan vazgeçtim ama bir dahakine alıcam rengi çok hoşmuş ^^ güle güle kullan :)))

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler :) Sıcakta fazlaca yumuşuyor aslında kalem; ama buzdolabında saklayınca sorun olmuyor. Kalıcılığı son derece başarılı, öneririm :) Sevgiler. Başak

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.