Flormar Jewel Gold Oje No: JG451


16 Temmuz 2012 Pazartesi


Flormar’ın yaz koleksiyonu Jewel Gold’u duymayan kalmadı sanırım. Pek çok blogda yüz makyaj ürünlerinin yorumlarını ve swatchlarını görmeniz mümkün. Ben kendime koyduğum “ihtiyacın olmayan ürünü alma” kuralından sonra makyaj ürünlerinin renkleri çok hoşuma gitse de uzak durdum; ama ojelerine kayıtsız kalamadım.

Adıyla uyumlu biçimde, mücevher görünümlü, ışıltılı ojeler çıkarmış Flormar bu koleksiyonda. Toplamda 4 rengivar. Ben 450 ile 451 arasında kalmıştım; ama Pembe Fiyonk’taki swatchtan sonra JG451’de karar kıldım.


Yine bir hatırlatma: böyle güzel koleksiyon çıkarmaya başlamışken, şu numara yerine isim verme işini de tutturursa Türk markaları, gerçekten satışlarını katlayacaklar. Bilgilerine…


JG451 soğuk tonlu, beje çalan, simli-sedefli arası bir dore. Ben aslında biraz daha taupe (boz) görünür umuduyla almıştım, beklediğimden daha açık duran bir renk oldu. Ama tırnakta şık görünen, pek çok renkle de kombine edilebilecek bir tonmuş.


Sürülmesi gayet kolay, tek katta rengini de veriyor. Yapısından ve tek kat uygulamanın yeterli gelmesinden dolayı çabucak da kuruyor. Tırnak uçlarından soyulmama konusunda da başarılı; ama darbelere karşı o kadar dayanıklı değil. İyi bir topcoat’la bu durum çözülebilir. Bendeki topcoat iyi değil…

Her simli yapıdaki oje gibi tırnaktan çıkarılması bir miktar yorucu. Ama simleri kalın olmadığı için çok fazla sorun yaratmıyor.


Ben bu serinin ojelerini beğendim. Aklımda şimdi diğer iki bronz rengini almak var. Turuncusunu kullanamam; ama bronz olanlar tam yaz ojesi olabilir. 

Flormar’ın Jewel Gold koleksiyonundaki ojeleri Flormar kiosklarından (kiosk dışındaki parfümerilerde pek rastlamadım doğrusu)  4,50 TL’ye alabilirsiniz.Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.