KIEHL'S - CLEARLY CORRECTIVE™ DARK SPOT SOLUTION


18 Temmuz 2012 Çarşamba

Bu yazı Meycan tarafından yazılmıştır... Meycan'ın bütün yazılarına "Meycan" etiketi altında ulaşabilirsiniz...

---------------------------------------------------


Çocukken "ay ne kadar tatlı çillerin var senin" dedikleri çillerimin, ilerleyen zamanlarda başıma bu kadar sorun olacağını bilemezdim...

Yirmili yaşların sonuna doğru çiller birleşerek parça parça lekelere dönüşmeye başladılar yüzümde. Kullandığım  SPF50 koruma faktörlü ürünler ve hiç güneşe çıkmamak bile neredeyse bir çözüm olmadı. Kullandığım 1-2 leke açıcı üründen de umduğumu bulamadım.

Canım arkadaşım, bu problemimi bildiği için Makyaj Çantam'dan hediye edilen Kiehl's ürünü(Clearly Corrective™ Dark Spot Solution) bana gönderdi sağolsun. Sabah akşam cildimi bir güzel temizleyip, 4-5 damla serumu lekelerin yoğun olduğu bölgeye (elmacık kemikleri ve burun üzeri) uyguladım. Gündüz dışarı çıksam da çıkmasam da SPF50 koruyucu ürün sürdüm. Bu şekilde yaklaşık 1,5 ay kullandım serumu. Öncelikle belirteyim ki, ürünün dokusu çok güzel. Ciltte fazlalık hissi uyandırmıyor, kolay emiliyor, kendine has hafif bir kokusu var. Ve çok bereketli. Düzenli kullanmama rağmen, 1,5 ay gibi bir sürede şişenin yarısı ancak bitti.

Sonuca bakarsak, benim için ciddi anlamda bir değişiklik yok malesef. İlkbahar sonu - yaz başı belki de yanlış bir dönemdi uygulama için. Ya da benim cildimdeki lekelerin geçmişi, hani çilleri de sayarsak, epey bir eskiye dayandığı için verimli olmadı benim için.... Fotoğraflara bakıp siz de karar verebilirsiniz.


Şişenin yarısı hala duruyor. Sonbaharın sonuna doğru tekrar kullanmayı deneyeceğim. Dilerim o zaman farklı bir sonuç alıp, sizle paylaşırım :) 

Bu arada, Kiehl's da ürünün kullanım biçimiyle ilgili bir açıklama getirirse çok seviniriz! 7 yorum

 1. Aynı dert bende de var. Clinique için de süper müper dediler, yok yani birşeye yaradığı yok. Ben pes ettim, eğer bir youlunu bulursan nolur bana da söyle.

  YanıtlaSil
 2. Karşılıklı yorumlaşmışız :))

  Arkadaşım sorununua çözüm bulduğu an buraya yazacağız ilk iş olarak...

  YanıtlaSil
 3. Ciltteki lekeler bir cok kisinin sorunu. Esimde bir losyon deneyecegim. İse yararsa yasadik cunku hem ucuz hem de dogal;) Haberdar ederim..

  YanıtlaSil
 4. Ben de şu ara bir "whitening" ürün deniyorum. Eğer olumlu sonuç alırsam bildiririm arkideşlerim ;)

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.