Pastel Waterproof Colour Volume Mascara -102 Mavi / L'Arc-en-ciel

Pastel Waterproof Colour Volume Mascara -102 Mavi


26 Temmuz 2012 Perşembe

Bu rimel de, Lazgülü'mün Bourjois Contour Clubbing Waterproof göz kalemi (46 bleu neon) ile birlikte önerdiği mavi rimel. Zaten aklımda yaz mevsimini renklendirmek için böyle bir rimel almak vardı, tavsiye üzerine gittim, alışverişimi yaptım!


Pastel'in renkli suya dayanıklı rimel serisinden, 102 numaralı, koyu metalik mavi kapaklı olan rimeli kendisi. Fırçası, aslında benim pek kullanmayı sevmediğim türden, plastik kıllı/çıkıntılı. İlk bir kaç kullanımda da fotoğrafta gördüğünüz gibi fazlaca bir miktar rimel fırçanın üstüne geliyor ve sürerken sağa sola bulaşabiliyor. Dolayısıyla, ilk sürdüğüm bir kaç seferde, gözümde epeyce ağırlık hissettim.


Bir kaç kullanımdan sonra, sanırım içindeki sıvı bir miktar kuruyor ve hem daha kolay sürülebilir, hem de kirpikte ağırlık yapmayan bir hale geliyor. Kirpikleri biraz yapıştırıyor, tek tek ayırma beklemeyin. Uzatma, hacim ve şekil verme konusunda da iddialı değil bence. 

Renk konusu ise kesinlikle başarılı. Fosforlu olmayan ama kendini belli eden bir mavisi var. Dikkat çekmemesi imkansız. Bourjois'nın mavi göz kalemiyle de çok güzel bir kombin oluşturduğunu düşünüyorum.


Waterproof iddiasında da haklı. Sıcakta mesai saatleri boyunca kirpiklerimden dökülmedi, ya da bulaşmadı. Ve bu rimeli de kirpiklerimden Bioderma Sensibio H20 ve Lush Ultra Bland'ı birlikte kullanarak çıkarmam gerekti. Yine, temizlemek için, yağ bazlı bir makyaj temizleyici önereceğim...

Pastel'in Waterproof Colour Volume rimellerini pek çok parfümeriden 14,50 TL'ye satın alabilirsiniz.2 yorum

  1. Topaklanma yapmış sanki biraz dediğin gibi yapıştırmış birbirine :S Bir blogda da turuncusunu görmüştüm , niyetliyim almaya da dur bakalım :) Güle güle canım sen , sevgilerle ..

    YanıtlaSil
  2. Yapı olarak iyi bir rimel değil, yazık oluyor o güzelim renge...

    Alırken renk dışında bir beklentin olmasın kısacası :)

    Teşekkür ederim, sevgiler!

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.