The Balm Hot Mama Shadow/Blush (Far/Allık) / L'Arc-en-ciel

The Balm Hot Mama Shadow/Blush (Far/Allık)


22 Temmuz 2012 Pazar

Meşhur Gratis indiriminden kaptığım bir diğer ürün de the Balm'ın meşhur allığı Hot Mama! Bu allığı da yine daha önce standda görmüş, denemiş ve bayılmıştım. Ama, makyaj çekmecemdeki allıkları düşününce "indirime girerse alırım" deyip istemeye istemeye bırakmıştım. İndirimdeki komik fiyatını görünce kavuştuk kendisiyle...

The Balm'ın ambalajlarına deliriyorum... Gerçekten muhteşem! 
Ve bu karton ambalajlama sayesinde ürünler güzelce muhafaza edilebiliyor...

Hot Mama'yı NARS'ın meşhur O.rg.as.m'ıyla kıyaslayanlar var. Hatta pek çok yerde dupe'si olduğunu bile okudum. Gerçekten iki allık birbirine çok benziyor. Fakat, daha önce de yazdığım gibi, NARS bana olmuyor. Kutusunda şeftali görünen allık, pembeye dönüşüveriyor. Ama Hot Mama öyle mi? Benim cildimde o tatlı, hafif yanar döner, şeftalimsi rengini korudu ve nefis, tam mahcubiyetten kızarmış görünen yanaklara kavuştum!


Fotoğraflarda sedefli gibi çıkmamış; ama sanki sedefli gibi bir yapı çarpıyor ilk anda göze. Uygulanınca mat bir bitiş veriyor. 


Fırçaya gayet güzel geliyor ve tozumuyor. Koyu bir ton olmadığı için aşırıya kaçma ihtimaliniz de yok. Bence her cilt tonuna gidecek bir renk. Ama sanki açık tenlilerde bir tık daha hoş durur gibi... Kalıcılığı da harika. Sabahtan, mesai bitimine kadar hiç dağılmadan yüzümde duruyor. Altına BalmShelter, ya da MAC Prep+Prime sürmüşsem, daha da uzun sürüyor etkisi.

Far olarak hiç kullanmadım, ama çok sevdiğim "ten rengi far üzerine şeftali-pembe gölgeli" göz makyajı için bir gün deneyeceğim.

Bu fotoğrafı nereden hatırlıyoruz acaba?

Bu üründe de, the Balm'ın diğer ürünleri gibi paraben, vs. yok. Titanium dioxide, carmine, mica içerebilir diyor; ama, genel olarak içeriği pek çok kozmetiğe göre daha güvenli. Hatta Good Guide'da 7 almış, çok iyi! Buradan da kontrol edebilirsiniz.


İndirim haricinde normal satış fiyatı 33 TL. Yine bu allık da, bitince yenisini indirimsiz de alacağım ürünlerden. Klasik ve şık bir renk arayanlara şiddetle öneririm! 2 yorum

  1. Merak etme bitmez bu allık:)

    YanıtlaSil
  2. Hahahahaa, zaten daha allık bitirebildiğim vaki değil de, aldığımdan beri her gün bunu kullanıyorum, bir an "acaba mı?" dedim! Ama evet, o kadar kocaman ki, bitmeyebilir :)

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.